Kovai su korupcija kultūros srityje telksis elektroninę demokratiją

Publikuota: 2011 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Kovai su korupcijos apraiškomis kultūros, ypač paveldo, srityje kultūros ministras žada nedelsiant inicijuoti elektroninės bazės, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, sukūrimą.

„Ir kultūros srityje matom visą eilę zonų, kur gaunam pranešimus, kad korupcija taip pat yra ir kultūros lauko viena iš bėdų. Manau, kad norint kovoti su korupcija turėtų būti daugiau viešumo ir skaidrumo. Ir ta elektroninė demokratija, kai žmogus gali gauti informaciją ne tik iš valdininko interpretacijų, bet atsidaryti internetą ir reikiamą informaciją gali gauti ten, kaip su viešaisiais pirkimais, kai visi siūlymai skelbiami internete ir visuomenė mato, kas vyksta“, – sako kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Pasak jo, daugeliu atveju ir kitose viešojo administravimo zonose neturėtų būti komunikacijos tik už uždarų kabineto durų. „Labai daug konfliktų yra paveldo srityje, kur verslas nori aktyviai plėtoti, o paveldo specialistai nori neleisti, ir daugeliu atvejų abiejų pusių norai yra pagrįsti. Todėl kur kyla tas konfliktas, reikia labai daug atsakomybės ir aiškumo“, – kalbėjo A. Gelūnas radijo stočiai „Znad Wilii“.

Pasak ministro, vienas iš problemos sprendimo būdų – elektroninės bazės sukūrimas, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, kur visas problemos sprendimas atsispindi interneto puslapyje, kriterijai taip pat yra žymiai aiškiau suformuluoti.

„Mes inicijuosim nedelsiant tą sukūrimą. Buvau informuotas, kad tokių bazių e. valdžios funkcijoms plėtoti yra skirta pinigų, negaliu pasakyti, ar tai struktūrinė parama, ar biudžeto lėšos“, – teigė ministras.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »