Kovai su korupcija kultūros srityje telksis elektroninę demokratiją

Publikuota: 2011 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Kovai su korupcijos apraiškomis kultūros, ypač paveldo, srityje kultūros ministras žada nedelsiant inicijuoti elektroninės bazės, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, sukūrimą.

„Ir kultūros srityje matom visą eilę zonų, kur gaunam pranešimus, kad korupcija taip pat yra ir kultūros lauko viena iš bėdų. Manau, kad norint kovoti su korupcija turėtų būti daugiau viešumo ir skaidrumo. Ir ta elektroninė demokratija, kai žmogus gali gauti informaciją ne tik iš valdininko interpretacijų, bet atsidaryti internetą ir reikiamą informaciją gali gauti ten, kaip su viešaisiais pirkimais, kai visi siūlymai skelbiami internete ir visuomenė mato, kas vyksta“, – sako kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Pasak jo, daugeliu atveju ir kitose viešojo administravimo zonose neturėtų būti komunikacijos tik už uždarų kabineto durų. „Labai daug konfliktų yra paveldo srityje, kur verslas nori aktyviai plėtoti, o paveldo specialistai nori neleisti, ir daugeliu atvejų abiejų pusių norai yra pagrįsti. Todėl kur kyla tas konfliktas, reikia labai daug atsakomybės ir aiškumo“, – kalbėjo A. Gelūnas radijo stočiai „Znad Wilii“.

Pasak ministro, vienas iš problemos sprendimo būdų – elektroninės bazės sukūrimas, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, kur visas problemos sprendimas atsispindi interneto puslapyje, kriterijai taip pat yra žymiai aiškiau suformuluoti.

„Mes inicijuosim nedelsiant tą sukūrimą. Buvau informuotas, kad tokių bazių e. valdžios funkcijoms plėtoti yra skirta pinigų, negaliu pasakyti, ar tai struktūrinė parama, ar biudžeto lėšos“, – teigė ministras.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Artėja dabartinių išmaniųjų telefonų programėlių eros pabaiga

Žmonėms norisi, kad kažkas geriau už juos pačius žinotų, ko jiems reikia. skaityti »

Moterys – geresnės programuotojos!

Kaune vykusį renginį „GIRLS CAN CODE” kaitino diskusijos – tai kas vis dėlto geriau programuoja? skaityti »

Ekstremaliam pasinėrimui į žaidimą – 35 colių lenktas žaidimų monitorius

Vienas iš žymiausių pasaulyje monitorius gaminančių prekės ženklų AOC pristato savo naują 35-colių išlenktą ypač platų AGON žaidimų monitorių AG352QCX. skaityti »

„Microsoft“ ir „AI Group“ kartu dirbs prie dirbtinio intelekto projektų

Jungtinių Amerikos Valstijų technologijų bendrovė „Microsoft“ užmezgė partnerystę su dirbtinio intelekto srityje dirbančia „Open AI“. skaityti »

„Samsung“ susišlavė 35 prestižinius CES 2017 apdovanojimus

„Samsung Electronics“ šiemet buvo įvertinta 35 CES Inovacijų apdovanojimais. skaityti »

Atėjo šalčiai: kaip žiemą apsaugoti telefoną?

Žema oro temperatūra gali sulėtinti telefoną ar jį net sugadinti, todėl šiuo metų laiku įrenginiu reikia naudotis kiek kitaip nei įprastai. skaityti »

„Facebook“ pavers vaizdo įrašus meno kūriniais

Nauja programa naudos neuroninių tinklų technologiją, panašią kaip naudojama programoje „Prisma“, kuri meno kūriniais paverčia nuotraukas. skaityti »

Penktadalis lietuviškų el. knygų skaitytojų – emigrantai

Nuo šių metų rugpjūčio, kai lietuviška el. knygų platforma „Milžinas“ pasiūlė galimybę prenumeruoti turinį, vartotojų parsisiųstų knygų skaičius išaugo net 80 proc. ir peržengė 14 tūkst. ribą. skaityti »

Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. skaityti »

FinTech industrijos augimui – daugiau galimybių nustatyti klientus nuotoliniu būdu

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui įteisinti daugiau priemonių, kurios leistų klientų tapatybę nustatyti nuotoliniu būdu. skaityti »