Kovai su korupcija kultūros srityje telksis elektroninę demokratiją

Publikuota: 2011 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Kovai su korupcijos apraiškomis kultūros, ypač paveldo, srityje kultūros ministras žada nedelsiant inicijuoti elektroninės bazės, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, sukūrimą.

„Ir kultūros srityje matom visą eilę zonų, kur gaunam pranešimus, kad korupcija taip pat yra ir kultūros lauko viena iš bėdų. Manau, kad norint kovoti su korupcija turėtų būti daugiau viešumo ir skaidrumo. Ir ta elektroninė demokratija, kai žmogus gali gauti informaciją ne tik iš valdininko interpretacijų, bet atsidaryti internetą ir reikiamą informaciją gali gauti ten, kaip su viešaisiais pirkimais, kai visi siūlymai skelbiami internete ir visuomenė mato, kas vyksta“, – sako kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Pasak jo, daugeliu atveju ir kitose viešojo administravimo zonose neturėtų būti komunikacijos tik už uždarų kabineto durų. „Labai daug konfliktų yra paveldo srityje, kur verslas nori aktyviai plėtoti, o paveldo specialistai nori neleisti, ir daugeliu atvejų abiejų pusių norai yra pagrįsti. Todėl kur kyla tas konfliktas, reikia labai daug atsakomybės ir aiškumo“, – kalbėjo A. Gelūnas radijo stočiai „Znad Wilii“.

Pasak ministro, vienas iš problemos sprendimo būdų – elektroninės bazės sukūrimas, panašios į viešųjų pirkimų sistemą, kur visas problemos sprendimas atsispindi interneto puslapyje, kriterijai taip pat yra žymiai aiškiau suformuluoti.

„Mes inicijuosim nedelsiant tą sukūrimą. Buvau informuotas, kad tokių bazių e. valdžios funkcijoms plėtoti yra skirta pinigų, negaliu pasakyti, ar tai struktūrinė parama, ar biudžeto lėšos“, – teigė ministras.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »