Kuklia inovatore pavadintoje Lietuvoje inovacijų augimas spartesnis negu ES vidurkis

Publikuota: 2012 m. vasario 20 d. pirmadienis

2011 m. Inovacijų sąjungos švieslentės (angl. Innovation Union Scoreboard) duomenimis, Lietuvoje inovacijų augimas buvo 1,5 proc., ir tai yra šiek tiek daugiau nei ES vidurkis. Tačiau dar iki 2008 m. atsiradęs atotrūkis nuo ES šalių yra per didelis, kad šio augimo pakaktų per trumpą laiką pasivyti ar aplenkti kitas valstybes nares.

„Investicijos į inovacijas yra ilgalaikės ir aiškiai matomus rezultatus duoda tik po kelerių metų. Mūsų šalyje daug metų inovacijų srityje nieko nevyko. O šiandienis pasaulis yra toks, kad, kaip rašė literatūros klasikas L. Carrollis, norėdamas išlikti vietoje, turi bėgti iš visų jėgų. O jei nori kur nors nubėgti, turi bėgti dvigubai greičiau. Manau, kad inovacijų atveju esame labai panašioje situacijoje. Todėl šios Vyriausybės taikomų inovacijų skatinimo priemonių didžiausias poveikis šalies ekonomikai turėtų atsispindėti nuo 2013 m.“, – sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Europos Komisijos paskelbtoje 2011 m. Inovacijų sąjungos švieslentėje Lietuvos stipriosiomis pusėmis įvardijamos žmogiškųjų išteklių, finansų ir paramos sritys. Tam įtakos turėjo Vyriausybės nuo 2009 m. pradėta įgyvendinti inovacijų skatinimo ir mokslo ir studijų sistemos tobulinimo sričių politika.

Inovacijų sąjungos švieslentės analizė neatspindi šiuo metu šalių narių vyriausybių įgyvendinamų politikos priemonių poveikio. Rodiklių analizei buvo naudojami 2008–2010 m., taip pat ir senesni – 2007 m. ar net 2004 m. – duomenys.

Pasak ūkio ministro, nuo 2009 m. Vyriausybė pradėjo aktyviai taikyti paramos inovacijų plėtrai priemones: mokestines lengvatas įmonėms, investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, paramą intelektinės nuosavybės apsaugai. ES struktūrinės paramos priemones nukreipė moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai, inovacijoms ir verslo aplinkai gerinti bei klasterizacijai skatinti, sukūrė paramos inovaciniais čekiais sistemą, skirtą mokslo ir verslo bendradarbiavimui plėtoti.

Pagal 2011 m. Inovacijų sąjungos švieslentės vertinimą, Lietuvos suminis inovatyvumo indeksas siekia 0,255. Lietuva pagal rodiklius, kaip ir praėjusiais metais, priskiriama nuosaikiųjų inovatorių (angl. Modest innovators) šalių grupei. Šioje grupėje taip pat yra Rumunija, Bulgarija ir Latvija.

Sritys, kuriose Lietuva turėtų susitelkti, siekdama pagerinti inovacijų diegimo rezultatus, yra šios: ekonominis poveikis, intelektiniai ištekliai, verslo ryšiai ir verslumas bei mokslinių tyrimų sistemos atvirumas ir patrauklumas.

Inovacijų sąjungos švieslentė rengiama kasmet. Švieslentėje pateiktas ES ir kitų šalių (JAV, Japonijos, Norvegijos, Šveicarijos ir t. t.) lyginamasis mokslinių tyrimų sistemos ir inovacinės veiklos įvertinimas, paremtas dvidešimt keturių su inovacijomis siejamų rodiklių analize.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Dell“ pristatė naujas sistemas efektyvesniam IT infrastruktūros valdymui

„Dell“ atnaujino programinę įrangą, skirtą modulinių sistemų „Dell PowerEdge FX2“ valdymui. skaityti »

Aptarti bibliotekų informacinių sistemų konsolidavimo klausimai

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas susitiko su Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo konsorciumo valdybos pirmininke Lina Bloveščiūniene, valdybos nare Meilute Kretavičiene, Lietuvos akademinių bibliotekų direktorių asociacijos tarybos pirmininke Gintare Tautkevičiene. skaityti »

Kaip išnaudoti laiką spūstyje ar laukiant gydytojo?

„Laikas – pinigai“. Užuot be tikslo naršę internete, išbandykite mobiliąsias programėles, kurios ne tik padės užpildyti laukimo valandas, tačiau ir bus naudingos saviugdai. skaityti »

„Dell“ pristatė „Vostro“ kompiuterius smulkioms ir vidutinėms įmonėms

„Dell“ atnaujino nešiojamųjų kompiuterių liniją „Vostro“, specialiai pritaikytą smulkių ir vidutinių organizacijų poreikiams. skaityti »

Patogios programėlės studentiškam gyvenimui

Šiais laikais studentai gali atsisiųsti naudingų programėlių, padedančių ne tik neužstrigti kamštyje, bet ir surasti artimiausią kebabinę. skaityti »

Europos el. ryšių reguliuotojai aptarė informacinių ir ryšių technologijų klausimus

Vilniuje Europos elektroninių ryšių reguliuotojų vadovai diskutavo svarbiais informacinių ir ryšių technologijų klausimais. skaityti »

Sukurtas rašiklis, piešiantis elektros grandines

Tokijuje įsikūrusi bendrovė „AgIC“ sukūrė rašymo priemonę, kuri geba konstruoti elektros grandines. skaityti »

Išmaniosios TV auditoriją augina didelės raiškos kanalai

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje per šiuos metus IPTV abonentų padaugėjo 20,8 proc. skaityti »

„Panasonic“ kuria duomenų perdavimo lietimu technologiją

„Panasonic“ kuria technologiją, kuri leis keistis duomenimis tarp žmonių ir objektų lietimo būdu. skaityti »

„Google“ pristatė virtualiosios realybės šalmą

Pristatymo „Made by Google“ metu korporacijos atstovai pristatė virtualiosios realybė šalmą „Daydream View“, kuris susietas su išmaniuoju telefonu. skaityti »