Gali būti, jog artimiausiu metu norint sužinoti savo diagnozę užteks „kreiptis“ į... savo išmanųjį telefoną.
Gali būti, jog artimiausiu metu norint sužinoti savo diagnozę užteks „kreiptis“ į... savo išmanųjį telefoną. Tokią įdomią ligų diagnostikos technologiją kuria Korėjos pažangių mokslinių tyrimų instituto mokslininkai.
Teigiama, jog mokslo plėtra lemia, jog mažėja naudojamų įrankių skaičius bei dydis, įskaitant ir laboratorinius tyrimus. Tokia tendencija atvedė iki „laboratorijos luste“ – tai reiškia, jog norint sužinoti apie ligą tereiks užlašinti ant specialaus ekrano kraujo, šlapimo ar kt. medžiagos, o toliau specialios programos ekrane informuos apie ligos buvimą arba nebuvimą.
Kalbant apie naują technologiją, ties kuria darbuojasi Korėjos mokslininkai, spėjama, jog tai bus speciali plėvelė, kurią bus galima uždėti ant telefono ekrano, o duomenys iš plėvelės bus nuskaitomi specialia išmaniojo telefono programa. Na, o apie rezultatus informuos virtualusis konsultantas.
Mokslininkams jau pavyko pasiekti šiokių tokių rezultatų – jie užlašino ant ekrano įvairios koncentracijos skysčio (beje, ne daugiau nei 10 mikrolitrų) ir jutiklinis ekranas visiškai tiksliai atpažino ligą.