Latvija pereina prie e. receptų

Publikuota: 2015 m. sausio 20 d. antradienis

Latvijoje pradedama testuoti sistema „E-veselība“ (liet. E. sveikata), kurios tikslas pereiti nuo popierinių prie elektroninių receptų.

Visa informacija apie šalies gyventojų sveikatą bus sujungta į bendrą elektroninę duomenų bazę. Ją pasiekti bus galima per svetainę e-vesiliba.lv. Prisijungti prie jos bus galima su e. parašu arba per e. bankininkystę. Šis tinklalapis taip pat leis gyventojams užsirašyti pas gydytoją ar pasitikrinti savo ligos istoriją.

Siekiama, kad patogiau būtų ir gydytojams: per svetainę jie galės operatyviai gauti visą išsamią informaciją apie pacientų sveikatą. Pavyzdžiui, įvykus avarijai ar traumai, Greitosios pagalbos tarnyba galės operatyviai gauti informaciją apie paciento alergiškumą, lėtines ligas ir kt. Žinoma, šie duomenys bus prieinami medikams tik gyventojui leidus prie jų prisijungti.

Teigiama, kad visa konfidenciali informacija bus itin apsaugota. Pacientui panorus, gydytojo prieiga prie duomenų galės būti apribota. Be to, gyventojai galės matyti, kokie gydytojai ir kaip dažnai peržiūrėjo jų informaciją.

Sistemos „E. sveikata“ kūrimas Sveikatos ministerijai atsiėjo beveik 7 mln. eurų. Juos skyrė Europos regioninės plėtros fondas. Tikimasi, kad sistema pradės veikti 2016 metų sausio 1 dieną. 

Šaltinis: lsm.lv
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »