Lietuva – viena iš labiausiai milžiniškiems debesijos duomenų srautams pasirengusių šalių

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Nuo 2012 iki 2017 m. pasaulio debesijos duomenų srautas išaugs 4,5 kartų, ir tai sudarys beveik du trečdalius visų duomenų centrų srauto. Tokia prognozė pateikiama „Cisco“ išleistoje trečioje metinėje „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (2012–2017)“ ataskaitoje, kurioje taip pat numatoma, kad pasaulio duomenų centrų srautas nuo 2012 iki 2017 m. išaugs trigubai ir iki 2017 m. kasmet pasieks 7,7 zetabaitų. Lietuva ataskaitoje minima, kaip viena iš šalių lyderių, kurios yra pasirengusios tokiems duomenų srautams. 

„Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (Pasaulinis debesijos technologijų plėtros indeksas) ataskaitoje numatoma, kad pasaulio duomenis labiausiai augins debesijos srautas. Didelės raiškos (HD) vaizdo transliacijos, debesijoje talpinami privatūs duomenys ir vaizdo pokalbiai – tik keli pavyzdžiai iš daugybės debesijoje teikiamų paslaugų, žavinčių savo vartotojus ir pasaulio duomenų centruose padidinsiančių debesijos srautą nuo 1,2 zetabaitų (zetabaitas yra lygus trilijonui gigabaitų) 2012 m. iki 5,3 zetabaitų 2017 m., o tai yra beveik 4,5 kartai.

7,7 zetabaitų lygu 107 trilijonams valandų transliuojamos muzikos arba 8 trilijonams valandų aukštos raiškos vaizdo įrašų transliacijoms pasaulio gyventojams iki pat 2017 m.

„Lietuvoje mes jau matome „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso numatomas tendencijas. Tiek įmonės, tiek darbuotojai jaučia vis didesnį poreikį taikomosioms programoms ir turiniui, kurį nepriklausomai nuo jų buvimo vietos galėtų pasiekti naudodamiesi savo įrenginiais. Iki 2017 m. tokios populiarios paslaugos kaip „Dropbox“, „Spotify“ ir „Netflix“ debesijos duomenų srautą išaugins iki 69% visų pasaulio duomenų centruose apdorojamų duomenų“, – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Tarp 39 pasaulio šalių, kurios priskirtos prie debesijai fiksuotame tinkle pasirengusių valstybių sąrašo, Lietuva pasižymi kaip turinti vieną iš didžiausią parsisiuntimo ir įkėlimo greitį bei mažiausią vidutinę delsos trukmę. Lyginant debesijai pasirengusių šalių vartotojų interneto duomenis matyti, kad Lietuva yra ketvirta pasaulyje (27,377 kb/s) pagal vidutinę parsisiutimo spartą po Honkongo (33,340 kb/s), Šveicarijos (29,160 kb/s) ir Pietų Korėjos (28,840 kb/s), aplenkdama tokias šalis lyderes kaip Singapūras (27,765 kb/s) ar Japonija (26,494 kb/s).

2012 m. pasaulio debesijoje buvo apdoroti 39% darbo krūvio. Prognozuojama, kad 2014 m. bus pirmieji metai, kai dauguma (51 %) darbo krūvio bus perkelta į debesiją. Tuo tarpu iki 2017 m. „Cisco“ numato, kad beveik du trečdaliai (63%) duomenų bus apdoroti debesijos duomenų centruose, o įprastuose duomenų centruose – 37 %.

„Debesijos naudojimas tapo nuolatiniu tinklo sprendimu, kuriam yra vis plačiau pritariama. Įmonės į debesiją perkelia vis didesnį svarbių užduočių kiekį. Vartotojams debesijos paslaugos siūlo visuotinę prieigą prie turinio, o tai yra svarbiausias dalykas, dėl kurio debesijos duomenų srautas vis didėja“, – aiškina J. Bačinskas. 

Nuo 2012 iki 2017 m. debesijos darbo krūvis išaugs 3,7 kartus, kai tuo tarpu įprastinio duomenų centro krūvis – 2,3 kartus. „Cisco“ ekspertai aiškina, jog darbo krūvis gali būti apibūdinamas kaip serverio duomenų kiekis, kuris yra apdorojamas paleidus programą ir palaikant daugelio vartotojų sąveiką su taikomąja programa. 

Žvelgiant iš regioninės perspektyvos, „Cisco“ pasaulio debesijos indeksas numato, kad per 2017 m. Viduriniai Rytai ir Afrika turės didžiausią debesijos duomenų srauto augimą (57% BMAT), po kurių toliau seks Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas (43% BMAT) bei Vidurio ir Rytų Europa (36 % BMAT).

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ planšetinis kompiuteris „Galaxy Tab S2” pasiekė Lietuvą

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse prasideda ploniausio bei lengviausio savo dydžio kategorijoje „Samsung“ planšetinio kompiuterio „Galaxy Tab S2” pardavimai. skaityti »

LG planšetė „G Pad II 10.1“ spalį ir Lietuvoje

Parodoje IFA pristatytą LG planšetinį kompiuterį „G Pad II 10.1“ nuo spalio pradžios bus galima įsigyti ir Lietuvoje. skaityti »

Metų pabaigoje mobiliaisiais telefonais naudosis 95 proc. planetos gyventojų

Kaip skelbiama naujausioje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje, šių metų pabaigoje mobiliuoju ryšiu naudosis 7 mlrd. pasaulio gyventojų, o tai yra per 95 proc. visos žmonijos. skaityti »

„MasterCard“ prisidės prie išmaniųjų miestų statybos

Mokėjimo sistemos „MasterCard“ atstovai nusprendė išnaudoti didžiulę su mokėjimais susijusią duomenų bazę ir, remdamiesi ja, ja suprojektuoti išmanųjį miestą. skaityti »

Pirmasis pasaulyje 8K televizorius kainuos 133 tūkst. dol.

Nors pasaulinė televizorių rinka dar ne iki galo prisitaikė prie standarto 4K, o kompanija „Sharp“ jau suskubo pasiūlyti klientams kai ką daugiau. skaityti »

„Apple“ išleido operacinę sistemą „iOS 9“

Rugsėjo 16 d. kompanija „Apple“ išleido „iPhone“ ir „iPad“ skirtą operacinę sistemą „iOS 9“. skaityti »

Vilniuje pristatyti išmanieji telefonai „Sony Xperia Z5“

Vilniuje susirinkę žiniasklaidos atstovai ir „Sony“ gerbėjai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su naujos kartos kamerą turinčiais „Xperia Z5“ ir „Xperia Z5 Compact“ išmaniaisiais telefonais bei su pirmuoju pasaulyje išmaniuoju telefonu „Xperia Z5 Premium“ turinčiu 4K raiškos ekraną. skaityti »

Pasirodė atsinaujinę ir patobulėję galingi „Alienware“ kompiuteriai

Kompiuterinių žaidimų ir technologijų entuziastai gali džiūgauti – itin sparčių ir galingų, originalios išvaizdos „Alienware“ produktų seriją papildė naujos kartos „Alienware X51“ stalinis žaidimų kompiuteris bei atnaujinti nešiojamieji „Alienware 13“, „Alienware 15“ bei „Alienware 17“ kompiuteriai. skaityti »

Kas naujo išmaniųjų telefonų pasaulyje?

Išmanieji telefonai sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Kas mėnesį į rinką ateina keletas dešimčių naujų modelių, todėl nenuostabu, kad ši sritis yra tokia įdomi ir patraukli jauniems technomanams. Pasižiūrėkime, kas naujo išmaniųjų telefonų pasaulyje pastarosiomis dienomis. skaityti »

Išleistas žodynas „Anglonas“, skirtas „Android“ įrenginiams

Bendrovė „Fotonija“ pristatė naują anglų–lietuvių–anglų kalbų žodyno „Anglonas“ versiją, skirtą „Android“ išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams. skaityti »