Lietuva – viena iš labiausiai milžiniškiems debesijos duomenų srautams pasirengusių šalių

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Nuo 2012 iki 2017 m. pasaulio debesijos duomenų srautas išaugs 4,5 kartų, ir tai sudarys beveik du trečdalius visų duomenų centrų srauto. Tokia prognozė pateikiama „Cisco“ išleistoje trečioje metinėje „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (2012–2017)“ ataskaitoje, kurioje taip pat numatoma, kad pasaulio duomenų centrų srautas nuo 2012 iki 2017 m. išaugs trigubai ir iki 2017 m. kasmet pasieks 7,7 zetabaitų. Lietuva ataskaitoje minima, kaip viena iš šalių lyderių, kurios yra pasirengusios tokiems duomenų srautams. 

„Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (Pasaulinis debesijos technologijų plėtros indeksas) ataskaitoje numatoma, kad pasaulio duomenis labiausiai augins debesijos srautas. Didelės raiškos (HD) vaizdo transliacijos, debesijoje talpinami privatūs duomenys ir vaizdo pokalbiai – tik keli pavyzdžiai iš daugybės debesijoje teikiamų paslaugų, žavinčių savo vartotojus ir pasaulio duomenų centruose padidinsiančių debesijos srautą nuo 1,2 zetabaitų (zetabaitas yra lygus trilijonui gigabaitų) 2012 m. iki 5,3 zetabaitų 2017 m., o tai yra beveik 4,5 kartai.

7,7 zetabaitų lygu 107 trilijonams valandų transliuojamos muzikos arba 8 trilijonams valandų aukštos raiškos vaizdo įrašų transliacijoms pasaulio gyventojams iki pat 2017 m.

„Lietuvoje mes jau matome „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso numatomas tendencijas. Tiek įmonės, tiek darbuotojai jaučia vis didesnį poreikį taikomosioms programoms ir turiniui, kurį nepriklausomai nuo jų buvimo vietos galėtų pasiekti naudodamiesi savo įrenginiais. Iki 2017 m. tokios populiarios paslaugos kaip „Dropbox“, „Spotify“ ir „Netflix“ debesijos duomenų srautą išaugins iki 69% visų pasaulio duomenų centruose apdorojamų duomenų“, – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Tarp 39 pasaulio šalių, kurios priskirtos prie debesijai fiksuotame tinkle pasirengusių valstybių sąrašo, Lietuva pasižymi kaip turinti vieną iš didžiausią parsisiuntimo ir įkėlimo greitį bei mažiausią vidutinę delsos trukmę. Lyginant debesijai pasirengusių šalių vartotojų interneto duomenis matyti, kad Lietuva yra ketvirta pasaulyje (27,377 kb/s) pagal vidutinę parsisiutimo spartą po Honkongo (33,340 kb/s), Šveicarijos (29,160 kb/s) ir Pietų Korėjos (28,840 kb/s), aplenkdama tokias šalis lyderes kaip Singapūras (27,765 kb/s) ar Japonija (26,494 kb/s).

2012 m. pasaulio debesijoje buvo apdoroti 39% darbo krūvio. Prognozuojama, kad 2014 m. bus pirmieji metai, kai dauguma (51 %) darbo krūvio bus perkelta į debesiją. Tuo tarpu iki 2017 m. „Cisco“ numato, kad beveik du trečdaliai (63%) duomenų bus apdoroti debesijos duomenų centruose, o įprastuose duomenų centruose – 37 %.

„Debesijos naudojimas tapo nuolatiniu tinklo sprendimu, kuriam yra vis plačiau pritariama. Įmonės į debesiją perkelia vis didesnį svarbių užduočių kiekį. Vartotojams debesijos paslaugos siūlo visuotinę prieigą prie turinio, o tai yra svarbiausias dalykas, dėl kurio debesijos duomenų srautas vis didėja“, – aiškina J. Bačinskas. 

Nuo 2012 iki 2017 m. debesijos darbo krūvis išaugs 3,7 kartus, kai tuo tarpu įprastinio duomenų centro krūvis – 2,3 kartus. „Cisco“ ekspertai aiškina, jog darbo krūvis gali būti apibūdinamas kaip serverio duomenų kiekis, kuris yra apdorojamas paleidus programą ir palaikant daugelio vartotojų sąveiką su taikomąja programa. 

Žvelgiant iš regioninės perspektyvos, „Cisco“ pasaulio debesijos indeksas numato, kad per 2017 m. Viduriniai Rytai ir Afrika turės didžiausią debesijos duomenų srauto augimą (57% BMAT), po kurių toliau seks Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas (43% BMAT) bei Vidurio ir Rytų Europa (36 % BMAT).

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

2014 m. ES skaitmeninės darbotvarkės rezultatų suvestinė

Europos Komisija skelbia, kad iš 2010 metais Europos mastu suplanuoto 101 „skaitmeninio veiksmo“, 87 jau pasiekti – o iki 2015-ųjų bus įgyvendinti 95 suplanuoti veiksmai. skaityti »

Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. skaityti »

„Apple“ naujienos, kurias turėtume žinoti

JAV technologijų milžinė „Apple“ birželio 2 d. San Franciske vykusioje konferencijoje WWDC (angl. Worlwide Developer Conference) pristatė rudenį pasirodysiančių naujų operacinių sistemų „iOS“ ir „Mac OS X“ pakeitimus bei svarbius vartotojams, mobiliųjų programų kūrėjams pastebimus atnaujinimus. skaityti »

Kompanija „Unisys“ įvertinta už patikimą duomenų saugumo sprendimą

Informacinių technologijų kompanijos „Unisys“ sukurtas duomenų apsaugos programinis sprendimas „Stealth“ įvertintas „American Technology Award“ (ATA) apdovanojimu, kuris įrodo, jog minėtas sprendimas šiuo metu yra geriausias JAV technologijų sektoriuje. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje: „Nextury Ventures“ meta 100 tūkst. litų iššūkį „Android“ programuotojams

Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ organizuoja programavimo konkursą „Nextury Challenge“. skaityti »

Naujasis „Microsoft“ vertėjas pasiruošęs sugriauti kalbos barjerus

Kompanija „Microsoft“ pranešė kurianti naują virtualų vertėją „Skype Translate“, kuris bus paremtas „Skype“ platforma ir gebės realiuoju laiku (angl. on-line) versti žodžius į kitas kalbas. skaityti »

Planuojama privaloma tvarka į kompiuterius diegti lietuvišką programinę įrangą

Naudotis lietuviškais rašmenimis bendraujant kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – jau seniai ne kliūtis. Tačiau noro naudoti ir lietuvišką programinę įrangą savo kompiuteryje vis dar trūksta. skaityti »

Įmonėms skirtas socialinis tinklas „Yammer“: paprastumas, funkcionalumas ir „Microsoft“ idėja

Vienas iš labai įdomių ir naudingų tinklų -„Yammer“. Tai išskirtinis socialinis tinklas, be kurio savo veiklos nebeįsivaizduoja daugybė pasaulio įmonių. skaityti »

Pristatomas LG flagmanas „G3“

LG Electronics“ (LG) pristato naująjį flagmaną „G3“, kurtą pagal koncepciją „Simple is the New Smart“. skaityti »

Kompanija „Microsoft“ sukūrė virtualųjį asmeninį asistentą „Cortana“

Praėjusį mėnesį vykusioje kompanijos „Build“ konferencijoje bendrovė „Microsoft“ pristatė balsu valdomą programą „Cortana“, kuri yra atsakas į konkurentų siūlomus panašius produktus „Apple Siri“ ir „Google Now“. skaityti »