Lietuva – viena iš labiausiai milžiniškiems debesijos duomenų srautams pasirengusių šalių

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Nuo 2012 iki 2017 m. pasaulio debesijos duomenų srautas išaugs 4,5 kartų, ir tai sudarys beveik du trečdalius visų duomenų centrų srauto. Tokia prognozė pateikiama „Cisco“ išleistoje trečioje metinėje „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (2012–2017)“ ataskaitoje, kurioje taip pat numatoma, kad pasaulio duomenų centrų srautas nuo 2012 iki 2017 m. išaugs trigubai ir iki 2017 m. kasmet pasieks 7,7 zetabaitų. Lietuva ataskaitoje minima, kaip viena iš šalių lyderių, kurios yra pasirengusios tokiems duomenų srautams. 

„Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (Pasaulinis debesijos technologijų plėtros indeksas) ataskaitoje numatoma, kad pasaulio duomenis labiausiai augins debesijos srautas. Didelės raiškos (HD) vaizdo transliacijos, debesijoje talpinami privatūs duomenys ir vaizdo pokalbiai – tik keli pavyzdžiai iš daugybės debesijoje teikiamų paslaugų, žavinčių savo vartotojus ir pasaulio duomenų centruose padidinsiančių debesijos srautą nuo 1,2 zetabaitų (zetabaitas yra lygus trilijonui gigabaitų) 2012 m. iki 5,3 zetabaitų 2017 m., o tai yra beveik 4,5 kartai.

7,7 zetabaitų lygu 107 trilijonams valandų transliuojamos muzikos arba 8 trilijonams valandų aukštos raiškos vaizdo įrašų transliacijoms pasaulio gyventojams iki pat 2017 m.

„Lietuvoje mes jau matome „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso numatomas tendencijas. Tiek įmonės, tiek darbuotojai jaučia vis didesnį poreikį taikomosioms programoms ir turiniui, kurį nepriklausomai nuo jų buvimo vietos galėtų pasiekti naudodamiesi savo įrenginiais. Iki 2017 m. tokios populiarios paslaugos kaip „Dropbox“, „Spotify“ ir „Netflix“ debesijos duomenų srautą išaugins iki 69% visų pasaulio duomenų centruose apdorojamų duomenų“, – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Tarp 39 pasaulio šalių, kurios priskirtos prie debesijai fiksuotame tinkle pasirengusių valstybių sąrašo, Lietuva pasižymi kaip turinti vieną iš didžiausią parsisiuntimo ir įkėlimo greitį bei mažiausią vidutinę delsos trukmę. Lyginant debesijai pasirengusių šalių vartotojų interneto duomenis matyti, kad Lietuva yra ketvirta pasaulyje (27,377 kb/s) pagal vidutinę parsisiutimo spartą po Honkongo (33,340 kb/s), Šveicarijos (29,160 kb/s) ir Pietų Korėjos (28,840 kb/s), aplenkdama tokias šalis lyderes kaip Singapūras (27,765 kb/s) ar Japonija (26,494 kb/s).

2012 m. pasaulio debesijoje buvo apdoroti 39% darbo krūvio. Prognozuojama, kad 2014 m. bus pirmieji metai, kai dauguma (51 %) darbo krūvio bus perkelta į debesiją. Tuo tarpu iki 2017 m. „Cisco“ numato, kad beveik du trečdaliai (63%) duomenų bus apdoroti debesijos duomenų centruose, o įprastuose duomenų centruose – 37 %.

„Debesijos naudojimas tapo nuolatiniu tinklo sprendimu, kuriam yra vis plačiau pritariama. Įmonės į debesiją perkelia vis didesnį svarbių užduočių kiekį. Vartotojams debesijos paslaugos siūlo visuotinę prieigą prie turinio, o tai yra svarbiausias dalykas, dėl kurio debesijos duomenų srautas vis didėja“, – aiškina J. Bačinskas. 

Nuo 2012 iki 2017 m. debesijos darbo krūvis išaugs 3,7 kartus, kai tuo tarpu įprastinio duomenų centro krūvis – 2,3 kartus. „Cisco“ ekspertai aiškina, jog darbo krūvis gali būti apibūdinamas kaip serverio duomenų kiekis, kuris yra apdorojamas paleidus programą ir palaikant daugelio vartotojų sąveiką su taikomąja programa. 

Žvelgiant iš regioninės perspektyvos, „Cisco“ pasaulio debesijos indeksas numato, kad per 2017 m. Viduriniai Rytai ir Afrika turės didžiausią debesijos duomenų srauto augimą (57% BMAT), po kurių toliau seks Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas (43% BMAT) bei Vidurio ir Rytų Europa (36 % BMAT).

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„ASRock“ pristatė inovatyvias 9-osios serijos Intel® pagrindines plokštes

Viena didžiausių pagrindinių plokščių gamintojų pasaulyje, kompanija „ASRock“, pristatė visiškai naujas 9-osios Intel® kartos plokštes su išskirtine „Super Alloy“ technologija bei kitomis funkcijomis ir savybėmis. skaityti »

„Google“ įmonėms planuoja pasiūlyti „Wi-Fi“ prieigos įrenginius

Bendrovė „Google“ planuoja mažoms ir vidutinėms įmonėms pasiūlyti „Wi-Fi“ tinklo techninę ir programinę įrangą su nuolaida. skaityti »

Kompanija „Dell“ pristato kompiuterių liniją, pagamintą iš perdirbto plastiko

Bendrovė „Dell“ pradėjo gaminti nešiojamuosius kompiuterius iš perdirbto plastiko. Kompanija siekia surinkti ir pakartotinai panaudoti kuo daugiau plastikinių ir metalinių detalių, esančių kompiuteriuose, pavyzdžiui, monitorius, įrenginių plokštes bei kitus produktus. skaityti »

Pristatomas LG G3 skirtas išmanusis dėklas „QuickCircle“

LG atskleidė, kad kitą savaitę su naujuoju flagmanu „G3“ bus pristatomas ir jam skirtas išmanusis dėklas „QuickCircle“. Jis leis naudotis įvairiomis telefono funkcijomis neatidarant ekraną saugančio dangtelio. skaityti »

Išmanusis laikrodis „Moto 360“ – rinkoje jau liepą

Nors kompanija „Motorola“ oficialiai neskelbia informacijos apie išmanųjį laikrodį „Moto 360“, spaudoje sklando gandai, kad į prekybą jį planuojama paleisti šių metų liepos mėnesį. Teigiama, kad daugiau informacijos apie „Moto 360“ bus paskelbta „Google I/O“ konferencijoje, vyksiančioje birželio mėnesį. skaityti »

Kas yra kas: „Kaspersky Lab“ suteikia paslaugą tirti savo „Facebook“ aplinką

„Kaspersky Lab“ socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams išleido naują paslaugą „FriendOrFoe“, leidžiančią įvertinti draugų elgesį, jų aktyvumą, taip pat pamatyti, kaip vartotojas atrodo iš šalies. skaityti »

„Google“ ketina įsigyti žaidimų vaizdo transliavimo paslaugą „Twitch“

„Google“ priklausantis „YouTube“ padalinys ketina nusipirkti žaidimų vaizdo transliavimo paslaugą „Twitch“. Šis pirkinys kompanijai kainuos 1 milijardą JAV dolerių. Beje, „Twitch“ ne kartą norėjo įsigyti ir kitos bendrovės, tarp kurių interneto gigantė „Microsoft“. skaityti »

„Unisys“ platforma „Choreographer“ padeda organizacijoms geriau valdyti savo debesų technologijų išteklius

Kompanija „Unisys Corporation“ pranešė apie debesų technologijų valdymo platformą „Choreographer“, skirtą valdyti ir optimizuoti pagrindines informacinių technologijų paslaugas bei procesus. Platforma „Choreographer“ leidžia automatizuoti duomenų centro ir viešosios infrastruktūros išteklių gyvavimo ciklo valdymą, siekiant padėti efektyviau diegti programas viešojoje ir privačioje debesų technologijų aplinkoje. skaityti »

IT rinka per metus paaugo ketvirtadaliu

Programavimo ir informacinių technologijų (IT) konsultavimo bendrovių pajamos pernai išaugo 21 proc., o ikimokestinis pelnas beveik pasiekė iki krizės buvusi lygį, o duomenų apdorojimo ir interneto serverių paslaugų(prieglobos) bendrovių pajamos augo dar sparčiau - 31 proc. skaityti »

Naudingos „Samsung Galaxy S4“ funkcijos, apie kurias galbūt nežinojote

Samsung Galaxy S4“ yra vienas iš žinomiausių ir populiariausių išmaniųjų telefonų rinkoje. Lietuvoje šis modelis taip pat populiarus. Viena iš priežasčių – funkcijų šiame įrenginyje gausa. Ar tikrai žinote viską apie savo „Galaxy S4“? Pateiksime jums keletą „Galaxy S4“ funkcijų, kurių, galimai, iki šiol nenaudojote. skaityti »