Lietuva – viena iš labiausiai milžiniškiems debesijos duomenų srautams pasirengusių šalių

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Nuo 2012 iki 2017 m. pasaulio debesijos duomenų srautas išaugs 4,5 kartų, ir tai sudarys beveik du trečdalius visų duomenų centrų srauto. Tokia prognozė pateikiama „Cisco“ išleistoje trečioje metinėje „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (2012–2017)“ ataskaitoje, kurioje taip pat numatoma, kad pasaulio duomenų centrų srautas nuo 2012 iki 2017 m. išaugs trigubai ir iki 2017 m. kasmet pasieks 7,7 zetabaitų. Lietuva ataskaitoje minima, kaip viena iš šalių lyderių, kurios yra pasirengusios tokiems duomenų srautams. 

„Cisco“ Pasaulio debesijos indekso (Pasaulinis debesijos technologijų plėtros indeksas) ataskaitoje numatoma, kad pasaulio duomenis labiausiai augins debesijos srautas. Didelės raiškos (HD) vaizdo transliacijos, debesijoje talpinami privatūs duomenys ir vaizdo pokalbiai – tik keli pavyzdžiai iš daugybės debesijoje teikiamų paslaugų, žavinčių savo vartotojus ir pasaulio duomenų centruose padidinsiančių debesijos srautą nuo 1,2 zetabaitų (zetabaitas yra lygus trilijonui gigabaitų) 2012 m. iki 5,3 zetabaitų 2017 m., o tai yra beveik 4,5 kartai.

7,7 zetabaitų lygu 107 trilijonams valandų transliuojamos muzikos arba 8 trilijonams valandų aukštos raiškos vaizdo įrašų transliacijoms pasaulio gyventojams iki pat 2017 m.

„Lietuvoje mes jau matome „Cisco“ Pasaulio debesijos indekso numatomas tendencijas. Tiek įmonės, tiek darbuotojai jaučia vis didesnį poreikį taikomosioms programoms ir turiniui, kurį nepriklausomai nuo jų buvimo vietos galėtų pasiekti naudodamiesi savo įrenginiais. Iki 2017 m. tokios populiarios paslaugos kaip „Dropbox“, „Spotify“ ir „Netflix“ debesijos duomenų srautą išaugins iki 69% visų pasaulio duomenų centruose apdorojamų duomenų“, – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Tarp 39 pasaulio šalių, kurios priskirtos prie debesijai fiksuotame tinkle pasirengusių valstybių sąrašo, Lietuva pasižymi kaip turinti vieną iš didžiausią parsisiuntimo ir įkėlimo greitį bei mažiausią vidutinę delsos trukmę. Lyginant debesijai pasirengusių šalių vartotojų interneto duomenis matyti, kad Lietuva yra ketvirta pasaulyje (27,377 kb/s) pagal vidutinę parsisiutimo spartą po Honkongo (33,340 kb/s), Šveicarijos (29,160 kb/s) ir Pietų Korėjos (28,840 kb/s), aplenkdama tokias šalis lyderes kaip Singapūras (27,765 kb/s) ar Japonija (26,494 kb/s).

2012 m. pasaulio debesijoje buvo apdoroti 39% darbo krūvio. Prognozuojama, kad 2014 m. bus pirmieji metai, kai dauguma (51 %) darbo krūvio bus perkelta į debesiją. Tuo tarpu iki 2017 m. „Cisco“ numato, kad beveik du trečdaliai (63%) duomenų bus apdoroti debesijos duomenų centruose, o įprastuose duomenų centruose – 37 %.

„Debesijos naudojimas tapo nuolatiniu tinklo sprendimu, kuriam yra vis plačiau pritariama. Įmonės į debesiją perkelia vis didesnį svarbių užduočių kiekį. Vartotojams debesijos paslaugos siūlo visuotinę prieigą prie turinio, o tai yra svarbiausias dalykas, dėl kurio debesijos duomenų srautas vis didėja“, – aiškina J. Bačinskas. 

Nuo 2012 iki 2017 m. debesijos darbo krūvis išaugs 3,7 kartus, kai tuo tarpu įprastinio duomenų centro krūvis – 2,3 kartus. „Cisco“ ekspertai aiškina, jog darbo krūvis gali būti apibūdinamas kaip serverio duomenų kiekis, kuris yra apdorojamas paleidus programą ir palaikant daugelio vartotojų sąveiką su taikomąja programa. 

Žvelgiant iš regioninės perspektyvos, „Cisco“ pasaulio debesijos indeksas numato, kad per 2017 m. Viduriniai Rytai ir Afrika turės didžiausią debesijos duomenų srauto augimą (57% BMAT), po kurių toliau seks Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas (43% BMAT) bei Vidurio ir Rytų Europa (36 % BMAT).

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

CES parodoje – LG kompiuteris su „Chrome“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristatė pirmąjį rinkoje „viskas viename“ kompiuterį su „Google Chrome“ operacine sistema. skaityti »

Ilja Laurs su Mindaugu Glodu įkūrė rizikos kapitalo fondą „Nextury Ventures“

Garsiausias Lietuvos verslininkas ir investuotojas Ilja Laurs bei buvęs „Microsoft“ Baltijos šalių padalinio generalinis direktorius, o vėliau „Microsoft“ sprendimų sveikatos apsaugai direktorius Centrinei ir Rytų Europai Mindaugas Glodas įkūrė rizikos kapitalo fondą „Nextury Ventures“. skaityti »

Priimtos Elektroninio parašo įstatymo pataisos

Seimas priėmė Elektroninio parašo įstatymo pataisas (Projektas Nr. XIIP-1135(2), sudarydamas galimybes vartotojams gauti kvalifikuotus sertifikatus, kuriuose nurodytas asmens kodas ir kuriuose jis nėra nurodytas. skaityti »

„iPhone 6“ konceptas: pirštų antspaudų skenerį keičia akies nuskaitymas

Dar rugsėjo mėnesį pristatytas išmanusis telefonas „iPhone 5S“ pasižymėjo flagmanų rinkoje iki šiol nematyta funkcija – pirštų antspaudų nuskaitymo sensoriumi. Ši galimybė leidžia „iPhone 5S“ vartotojams apsaugoti savo telefoną ir pirkti aplikacijas vos vieno piršto paspaudimu. skaityti »

„Microsoft“ kartu su daugiau nei 25 bendrovėmis pristatė „Cloud OS Network“

„Microsoft“ visame pasaulyje susivienijo su daugiau nei 25 pirmaujančiais debesijos paslaugų teikėjais ir pristatė bendrą tinklą „Cloud OS Network“. skaityti »

Vilniaus inovacijų forume diskutuota apie inovacijas versle: nuo startuolių iki klasterių

Gruodžio pradžioje vykusiame pirmajame Ūkio ministerijos ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) surengtame Vilniaus inovacijų forume („Innovation Drift“), daugiau nei 600 dalyvių dvi dienas diskutavo apie naujovių reikšmę visos Europos ekonomikai. skaityti »

Lietuvoje pasirodo pirmasis „Nokia“ planšetofonas „Nokia Lumia 1520“

Šią savaitę Lietuvoje pradedama prekiauti pirmuoju „Nokia“ planšetiniu telefonu „Nokia Lumia 1520“. Aukščiausios kokybės „planšetofonas“ turi 6 colių (15,2 cm) įstrižainės ekraną ir 20 megapikselių „PureView“ kamerą, o jo kaina Lietuvoje sieks apie 2450 litų. 2014 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje pasirodys ir antrasis, mažesnės kainos telefonas dideliu ekranu – „Nokia Lumia 1320“. skaityti »

Didžiausias pasaulyje Kinijos mobiliojo ryšio operatorius prekiaus „iPhone“

Per 700 milijonų vartotojų turintis Kinijos mobiliojo ryšio operatorius „China Mobile“ pagaliau užbaigė derybas su „Apple“ dėl prekybos išmaniuoju telefonu „iPhone“, skelbia „The Wall Street Journal“. skaityti »

Vokietijoje priimami išankstiniai itin galingo kompiuterio „Mac Pro“ užsakymai

Nors kompanija „Apple“ dar spalį pristatė galingą ir savo dizainu išsiskiriantį kompiuterį „Mac Pro“ bei atskleidė, kad šis pasirodys gruodžio mėnesį, tačiau tiksli data kol kas neaiški. Tiesa, prekybininkai Vokietijoje jau priima išankstinius „Mac Pro“ užsakymus. skaityti »

„Google“ neria į robotikos vandenis

BBC ir „The New York Times“ skelbia, kad korporacija „Google“ nuo šiol dirbs ir robotikos srityje. IT milžinė pranešė, kad per pusmetį įsigijo septynias bendroves, kuriančias pramoninius robotus. Naujajam padaliniui vadovauja buvęs „Google Android“ projekto vadovas Endis Rubinas. skaityti »