Lietuva turi puikias galimybes technologiškai aplenkti kaimynes

Publikuota: 2010 m. lapkričio 25 d. ketvirtadienis

Šiandien Vyriausybės rūmuose vykstančioje konferencijoje „ID: e-Lietuva“, kurios globėjas yra Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, daugiau nei 150 valstybės ir mokslo institucijų, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų vadovų diskutuoja, kaip geriausia pasinaudoti naujausiomis debesų technologijomis siekiant sustiprinti Lietuvos konkurencingumą ir lyderystę informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje. 

Remiantis debesų kompiuterijos poveikio Europos šalių ekonomikoms tyrimu ir prognozėmis, per ateinančius keletą metų Lietuvoje turėtų susikurti nuo 460 iki 2378 naujų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, taip pat nuo 6 118 iki 30 806 naujų darbo vietų. Tyrimo duomenimis, sėkmingesnis ekonomikos augimas labai priklausys nuo debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimo greičio. Net ir lėčiausio scenarijaus atveju Lietuva turėtų 2 kartus lenkti Estiją ir Latviją pagal naujų įmonių susikūrimą ir daugiau nei 4 kartus – pagal naujų darbo vietų rodiklį.

„Mes tikrai galime ir turime būti moderni, nebijanti globalios konkurencijos valstybė, siejanti savo ateitį kaip tik su inovatyvios ekonomikos, inovatyvios valstybės, inovatyvaus gyvenimo perspektyva“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak Premjero, reikia galvoti ne tik apie technologijas ir įvairius inovatyvius sprendimus valstybės gyvenime, bet ir apie tai, kaip padėti mūsų plačiajai visuomenei suvokti, kodėl tai, kas daroma informacinių technologijų srityje, yra taip svarbu.

„Šalies ekonomikos konkurencingumas priklauso nuo jos gebėjimo sukurti naujovių įgyvendinimui būtiną techninį pagrindą ir pasinaudoti gyventojų intelektiniu potencialu“, – teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Pasak IT bendrovės vadovo, Lietuvai pavyko sukurti puikią informacinių ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūrą ir būtent debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimas tapo puikia galimybe atsigauti Lietuvos ekonomikai, nes skatina naujų įmonių ir darbo vietų sukūrimą, didina konkurenciją, taip pat padeda naudotis aukščiausio lygio paslaugomis palankiausia kaina.

Interneto ryšio technologijos, interneto padengiamumas ir greitis yra pagrindas, kad aukščiausios kokybės debesų kompiuterijos paslaugos galėtų būti teikiamos organizacijoms, įmonėms ir asmenims nepriklausomai nuo buvimo vietos, laiko ar kitų aplinkybių. Lietuva, pirmaudama pagal šviesolaidinio interneto, mobilaus ryšio skverbtį ir sparčiai augant išmaniųjų telefonų kiekiui bei populiarėjant mobilioms programėlėms, gali pasinaudoti debesų kompiuterijos sprendimais ir sustiprinti savo lyderystę informacinių technologijų srityje.

Tyrimų bendrovės IDC duomenimis, per artimiausius penkerius metus su debesų kompiuterija susijusios pajamos pasaulyje išaugs nuo 16 mlrd. JAV dolerių 2009 metais iki 55,5 mlrd. JAV dolerių 2014 metais. IDC teigimu, jau ateinančiais 2011 metais daugiau nei pusė naujų verslo įmonių naudosis debesų kompiuterijos sprendimais.

 Apie „Microsoft“

1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »