Lietuva turi puikias galimybes technologiškai aplenkti kaimynes

Publikuota: 2010 m. lapkričio 25 d. ketvirtadienis

Šiandien Vyriausybės rūmuose vykstančioje konferencijoje „ID: e-Lietuva“, kurios globėjas yra Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, daugiau nei 150 valstybės ir mokslo institucijų, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų vadovų diskutuoja, kaip geriausia pasinaudoti naujausiomis debesų technologijomis siekiant sustiprinti Lietuvos konkurencingumą ir lyderystę informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje. 

Remiantis debesų kompiuterijos poveikio Europos šalių ekonomikoms tyrimu ir prognozėmis, per ateinančius keletą metų Lietuvoje turėtų susikurti nuo 460 iki 2378 naujų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, taip pat nuo 6 118 iki 30 806 naujų darbo vietų. Tyrimo duomenimis, sėkmingesnis ekonomikos augimas labai priklausys nuo debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimo greičio. Net ir lėčiausio scenarijaus atveju Lietuva turėtų 2 kartus lenkti Estiją ir Latviją pagal naujų įmonių susikūrimą ir daugiau nei 4 kartus – pagal naujų darbo vietų rodiklį.

„Mes tikrai galime ir turime būti moderni, nebijanti globalios konkurencijos valstybė, siejanti savo ateitį kaip tik su inovatyvios ekonomikos, inovatyvios valstybės, inovatyvaus gyvenimo perspektyva“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak Premjero, reikia galvoti ne tik apie technologijas ir įvairius inovatyvius sprendimus valstybės gyvenime, bet ir apie tai, kaip padėti mūsų plačiajai visuomenei suvokti, kodėl tai, kas daroma informacinių technologijų srityje, yra taip svarbu.

„Šalies ekonomikos konkurencingumas priklauso nuo jos gebėjimo sukurti naujovių įgyvendinimui būtiną techninį pagrindą ir pasinaudoti gyventojų intelektiniu potencialu“, – teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Pasak IT bendrovės vadovo, Lietuvai pavyko sukurti puikią informacinių ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūrą ir būtent debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimas tapo puikia galimybe atsigauti Lietuvos ekonomikai, nes skatina naujų įmonių ir darbo vietų sukūrimą, didina konkurenciją, taip pat padeda naudotis aukščiausio lygio paslaugomis palankiausia kaina.

Interneto ryšio technologijos, interneto padengiamumas ir greitis yra pagrindas, kad aukščiausios kokybės debesų kompiuterijos paslaugos galėtų būti teikiamos organizacijoms, įmonėms ir asmenims nepriklausomai nuo buvimo vietos, laiko ar kitų aplinkybių. Lietuva, pirmaudama pagal šviesolaidinio interneto, mobilaus ryšio skverbtį ir sparčiai augant išmaniųjų telefonų kiekiui bei populiarėjant mobilioms programėlėms, gali pasinaudoti debesų kompiuterijos sprendimais ir sustiprinti savo lyderystę informacinių technologijų srityje.

Tyrimų bendrovės IDC duomenimis, per artimiausius penkerius metus su debesų kompiuterija susijusios pajamos pasaulyje išaugs nuo 16 mlrd. JAV dolerių 2009 metais iki 55,5 mlrd. JAV dolerių 2014 metais. IDC teigimu, jau ateinančiais 2011 metais daugiau nei pusė naujų verslo įmonių naudosis debesų kompiuterijos sprendimais.

 Apie „Microsoft“

1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »