Lietuva turi puikias galimybes technologiškai aplenkti kaimynes

Publikuota: 2010 m. lapkričio 25 d. ketvirtadienis

Šiandien Vyriausybės rūmuose vykstančioje konferencijoje „ID: e-Lietuva“, kurios globėjas yra Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, daugiau nei 150 valstybės ir mokslo institucijų, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų vadovų diskutuoja, kaip geriausia pasinaudoti naujausiomis debesų technologijomis siekiant sustiprinti Lietuvos konkurencingumą ir lyderystę informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje. 

Remiantis debesų kompiuterijos poveikio Europos šalių ekonomikoms tyrimu ir prognozėmis, per ateinančius keletą metų Lietuvoje turėtų susikurti nuo 460 iki 2378 naujų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, taip pat nuo 6 118 iki 30 806 naujų darbo vietų. Tyrimo duomenimis, sėkmingesnis ekonomikos augimas labai priklausys nuo debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimo greičio. Net ir lėčiausio scenarijaus atveju Lietuva turėtų 2 kartus lenkti Estiją ir Latviją pagal naujų įmonių susikūrimą ir daugiau nei 4 kartus – pagal naujų darbo vietų rodiklį.

„Mes tikrai galime ir turime būti moderni, nebijanti globalios konkurencijos valstybė, siejanti savo ateitį kaip tik su inovatyvios ekonomikos, inovatyvios valstybės, inovatyvaus gyvenimo perspektyva“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak Premjero, reikia galvoti ne tik apie technologijas ir įvairius inovatyvius sprendimus valstybės gyvenime, bet ir apie tai, kaip padėti mūsų plačiajai visuomenei suvokti, kodėl tai, kas daroma informacinių technologijų srityje, yra taip svarbu.

„Šalies ekonomikos konkurencingumas priklauso nuo jos gebėjimo sukurti naujovių įgyvendinimui būtiną techninį pagrindą ir pasinaudoti gyventojų intelektiniu potencialu“, – teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Pasak IT bendrovės vadovo, Lietuvai pavyko sukurti puikią informacinių ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūrą ir būtent debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimas tapo puikia galimybe atsigauti Lietuvos ekonomikai, nes skatina naujų įmonių ir darbo vietų sukūrimą, didina konkurenciją, taip pat padeda naudotis aukščiausio lygio paslaugomis palankiausia kaina.

Interneto ryšio technologijos, interneto padengiamumas ir greitis yra pagrindas, kad aukščiausios kokybės debesų kompiuterijos paslaugos galėtų būti teikiamos organizacijoms, įmonėms ir asmenims nepriklausomai nuo buvimo vietos, laiko ar kitų aplinkybių. Lietuva, pirmaudama pagal šviesolaidinio interneto, mobilaus ryšio skverbtį ir sparčiai augant išmaniųjų telefonų kiekiui bei populiarėjant mobilioms programėlėms, gali pasinaudoti debesų kompiuterijos sprendimais ir sustiprinti savo lyderystę informacinių technologijų srityje.

Tyrimų bendrovės IDC duomenimis, per artimiausius penkerius metus su debesų kompiuterija susijusios pajamos pasaulyje išaugs nuo 16 mlrd. JAV dolerių 2009 metais iki 55,5 mlrd. JAV dolerių 2014 metais. IDC teigimu, jau ateinančiais 2011 metais daugiau nei pusė naujų verslo įmonių naudosis debesų kompiuterijos sprendimais.

 Apie „Microsoft“

1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »