Lietuvės sukurta taikomoji programa – geriausių pasaulyje pramoginių programėlių penketuke

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzzBook“ tarptautiniame programėlių mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio taikomųjų programų (Apps).

Taikomoji programa „OzzBook“ – tai interaktyvi animuota knyga vaikams ir visai šeimai, sukurta pagal Frank Limen Baum pasaką „Ozo šalies burtininkas“. Taikomoje programoje rasite 60 judančių iliustracijų, stebinančių pasakiškais vaizdais, muzika, garsais ir animacijomis. Istorijos adaptacija leidžia vaikams pajusti originalaus romano dvasią. Nuotaikinga kelionė nuneša į Smaragdo miestą drauge su linksmaisiais personažais: galima tamsoje uždegti žvakes ir atrasti pasislėpusį burtininką, padėti Kaliausei nubaidyti piktas varnas, pamatyti Smaragdo miestą pro žaliuosius akinius.

„Ta istorija lydėjo mane visą vaikystę, nepaleidžia ir iki šiol. Norėjosi ją iliustruoti, padaryti „gyvą“, – pasakoja „OzzBook“ kūrėja E. Urbonavičiūtė. Net aštuonis mėnesius laisvalaikiu kurta aplikacija – pirmasis tokio pobūdžio menininkės kūrinys.

„Tiesiog jei ką nors darau, tai darau iš visos širdies arba iš viso nedarau“, – aiškina kūrinio sėkmę „OzzBook“ autorė. Šiuo metu ji yra jau parengusi iliustracijas antrai tokio tipo programa pagal pasaką „Vilko popieriai“.

Interaktyvi knyga „OzzBook“ parašyta lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, ją galima atsisiųsti iš interneto parduotuvės „AppStore“, o dalį vaizdų pamatyti tinklalapyje www.youtube.com.

Konkurse „WSA-mobile“ programėlė „OzzBook“ dalyvavo po to, kai kategorijoje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ buvo išrinkta laimėtoja Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“. Savo kategorijoje ji konkuravo su 16 konkursui atsiųstų darbų.

„IVPK jau keletą metų organizuoja konkursą „Naujasis knygnešys“, kuris kartu yra ir nacionalinė atranka  pasauliniam elektroninių sprendimų konkursui „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (World Summit Awards). 2012 m. pirmą kartą organizavome mobiliesiems įrenginiams skirtų sprendimų atranką, ir labai džiaugiamės, kad mūsų komisijos, sudarytos iš IT profesionalų, žurnalistų, akademinio pasaulio atstovų, darbas buvo ne veltui – iš 7 į pasaulinį konkursą deleguotų Lietuvos kūrėjų darbų vienas tapo nugalėtoju ir pateko tarp 40 geriausiųjų pasaulyje mobiliųjų aplikacijų. Šis laimėjimas įrodo, kad mokame ir galime kurti gražius ir prasmingus dalykus“, – sako pasaulinio konkurso „WSA Mobile“ nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Apdovanojimuose „WSA-mobile“ aplikacija „OzzBook“ konkuravo su 435 darbais, atsiųstais iš 102 pasaulio valstybių. Po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „Verslas ir komercija“, „Mobilioji valdžia ir dalyvavimas“, „Mokymasis ir švietimas“, „Pramogos ir gyvenimo būdas“, „Turizmas ir kultūra“, „Žiniasklaida ir naujienos“, „Aplinka ir sveikata“ bei „Įtrauktis ir teisių įgalinimas“.

Konkurso „WSA-mobile“ prizininkai bus apdovanoti 2013-ųjų pradžioje Abu Dabyje (JAE) vyksiančiame pasauliniame kongrese, skirtame programų, skirtų mobiliems įrenginiams, perspektyvoms.

 

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ finalininkų atranka

Darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ vertinimo komisija. Šių metų konkurse varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių. skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »