Lietuvės sukurta taikomoji programa – geriausių pasaulyje pramoginių programėlių penketuke

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzzBook“ tarptautiniame programėlių mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio taikomųjų programų (Apps).

Taikomoji programa „OzzBook“ – tai interaktyvi animuota knyga vaikams ir visai šeimai, sukurta pagal Frank Limen Baum pasaką „Ozo šalies burtininkas“. Taikomoje programoje rasite 60 judančių iliustracijų, stebinančių pasakiškais vaizdais, muzika, garsais ir animacijomis. Istorijos adaptacija leidžia vaikams pajusti originalaus romano dvasią. Nuotaikinga kelionė nuneša į Smaragdo miestą drauge su linksmaisiais personažais: galima tamsoje uždegti žvakes ir atrasti pasislėpusį burtininką, padėti Kaliausei nubaidyti piktas varnas, pamatyti Smaragdo miestą pro žaliuosius akinius.

„Ta istorija lydėjo mane visą vaikystę, nepaleidžia ir iki šiol. Norėjosi ją iliustruoti, padaryti „gyvą“, – pasakoja „OzzBook“ kūrėja E. Urbonavičiūtė. Net aštuonis mėnesius laisvalaikiu kurta aplikacija – pirmasis tokio pobūdžio menininkės kūrinys.

„Tiesiog jei ką nors darau, tai darau iš visos širdies arba iš viso nedarau“, – aiškina kūrinio sėkmę „OzzBook“ autorė. Šiuo metu ji yra jau parengusi iliustracijas antrai tokio tipo programa pagal pasaką „Vilko popieriai“.

Interaktyvi knyga „OzzBook“ parašyta lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, ją galima atsisiųsti iš interneto parduotuvės „AppStore“, o dalį vaizdų pamatyti tinklalapyje www.youtube.com.

Konkurse „WSA-mobile“ programėlė „OzzBook“ dalyvavo po to, kai kategorijoje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ buvo išrinkta laimėtoja Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“. Savo kategorijoje ji konkuravo su 16 konkursui atsiųstų darbų.

„IVPK jau keletą metų organizuoja konkursą „Naujasis knygnešys“, kuris kartu yra ir nacionalinė atranka  pasauliniam elektroninių sprendimų konkursui „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (World Summit Awards). 2012 m. pirmą kartą organizavome mobiliesiems įrenginiams skirtų sprendimų atranką, ir labai džiaugiamės, kad mūsų komisijos, sudarytos iš IT profesionalų, žurnalistų, akademinio pasaulio atstovų, darbas buvo ne veltui – iš 7 į pasaulinį konkursą deleguotų Lietuvos kūrėjų darbų vienas tapo nugalėtoju ir pateko tarp 40 geriausiųjų pasaulyje mobiliųjų aplikacijų. Šis laimėjimas įrodo, kad mokame ir galime kurti gražius ir prasmingus dalykus“, – sako pasaulinio konkurso „WSA Mobile“ nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Apdovanojimuose „WSA-mobile“ aplikacija „OzzBook“ konkuravo su 435 darbais, atsiųstais iš 102 pasaulio valstybių. Po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „Verslas ir komercija“, „Mobilioji valdžia ir dalyvavimas“, „Mokymasis ir švietimas“, „Pramogos ir gyvenimo būdas“, „Turizmas ir kultūra“, „Žiniasklaida ir naujienos“, „Aplinka ir sveikata“ bei „Įtrauktis ir teisių įgalinimas“.

Konkurso „WSA-mobile“ prizininkai bus apdovanoti 2013-ųjų pradžioje Abu Dabyje (JAE) vyksiančiame pasauliniame kongrese, skirtame programų, skirtų mobiliems įrenginiams, perspektyvoms.

 

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ finalininkų atranka

Darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ vertinimo komisija. Šių metų konkurse varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių. skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »