Lietuvės sukurta taikomoji programa – geriausių pasaulyje pramoginių programėlių penketuke

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzzBook“ tarptautiniame programėlių mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio taikomųjų programų (Apps).

Taikomoji programa „OzzBook“ – tai interaktyvi animuota knyga vaikams ir visai šeimai, sukurta pagal Frank Limen Baum pasaką „Ozo šalies burtininkas“. Taikomoje programoje rasite 60 judančių iliustracijų, stebinančių pasakiškais vaizdais, muzika, garsais ir animacijomis. Istorijos adaptacija leidžia vaikams pajusti originalaus romano dvasią. Nuotaikinga kelionė nuneša į Smaragdo miestą drauge su linksmaisiais personažais: galima tamsoje uždegti žvakes ir atrasti pasislėpusį burtininką, padėti Kaliausei nubaidyti piktas varnas, pamatyti Smaragdo miestą pro žaliuosius akinius.

„Ta istorija lydėjo mane visą vaikystę, nepaleidžia ir iki šiol. Norėjosi ją iliustruoti, padaryti „gyvą“, – pasakoja „OzzBook“ kūrėja E. Urbonavičiūtė. Net aštuonis mėnesius laisvalaikiu kurta aplikacija – pirmasis tokio pobūdžio menininkės kūrinys.

„Tiesiog jei ką nors darau, tai darau iš visos širdies arba iš viso nedarau“, – aiškina kūrinio sėkmę „OzzBook“ autorė. Šiuo metu ji yra jau parengusi iliustracijas antrai tokio tipo programa pagal pasaką „Vilko popieriai“.

Interaktyvi knyga „OzzBook“ parašyta lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, ją galima atsisiųsti iš interneto parduotuvės „AppStore“, o dalį vaizdų pamatyti tinklalapyje www.youtube.com.

Konkurse „WSA-mobile“ programėlė „OzzBook“ dalyvavo po to, kai kategorijoje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ buvo išrinkta laimėtoja Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“. Savo kategorijoje ji konkuravo su 16 konkursui atsiųstų darbų.

„IVPK jau keletą metų organizuoja konkursą „Naujasis knygnešys“, kuris kartu yra ir nacionalinė atranka  pasauliniam elektroninių sprendimų konkursui „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (World Summit Awards). 2012 m. pirmą kartą organizavome mobiliesiems įrenginiams skirtų sprendimų atranką, ir labai džiaugiamės, kad mūsų komisijos, sudarytos iš IT profesionalų, žurnalistų, akademinio pasaulio atstovų, darbas buvo ne veltui – iš 7 į pasaulinį konkursą deleguotų Lietuvos kūrėjų darbų vienas tapo nugalėtoju ir pateko tarp 40 geriausiųjų pasaulyje mobiliųjų aplikacijų. Šis laimėjimas įrodo, kad mokame ir galime kurti gražius ir prasmingus dalykus“, – sako pasaulinio konkurso „WSA Mobile“ nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Apdovanojimuose „WSA-mobile“ aplikacija „OzzBook“ konkuravo su 435 darbais, atsiųstais iš 102 pasaulio valstybių. Po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „Verslas ir komercija“, „Mobilioji valdžia ir dalyvavimas“, „Mokymasis ir švietimas“, „Pramogos ir gyvenimo būdas“, „Turizmas ir kultūra“, „Žiniasklaida ir naujienos“, „Aplinka ir sveikata“ bei „Įtrauktis ir teisių įgalinimas“.

Konkurso „WSA-mobile“ prizininkai bus apdovanoti 2013-ųjų pradžioje Abu Dabyje (JAE) vyksiančiame pasauliniame kongrese, skirtame programų, skirtų mobiliems įrenginiams, perspektyvoms.

 

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ finalininkų atranka

Darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ vertinimo komisija. Šių metų konkurse varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių. skaityti »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »