Lietuvoje ruošiamasi diegti elektroninę kelių apmokėjimo sistemą

Publikuota: 2014 m. spalio 29 d. trečiadienis

Lietuvoje ketinama įdiegti elektroninę sunkvežimių mokėjimo už kelius sistemą. Pasak Automobilių kelių direkcijos vadovo, taip tikimasi sutaupyti lėšų ir atsisakyti popierinių apmokėjimą patvirtinančių dokumentų.

„Šiuo metu krovininis transportas perka popierines, klijuojamas ant stiklų vinjetes ir norim taupyti lėšas, kad jos nebūtų spausdinamos, ir kad būtų įrengta elektroninė sistema“, – sakė Skirmantas Skrinskas.

Anot jo, sistema galėtų nustatyti, kurie automobiliai naudojasi keliais, nesumokėję mokesčio.

„Kol kas tiksliai negaliu pasakyti, bet tam tikrose kelių vietose būtų galbūt įrengiamos infraraudonosios numerių nuskaitymo sistemos ar kitokios kameros, ir pagal transporto priemonės numerį ir pagal informaciją būtų galima nuskaityti, ar ji susimokėjusi. Tai būtų laiko taupymas“, – aiškino Kelių direkcijos vadovas.

S. Skrinskas tikisi, kad sistemos galimybių studija atsakys į klausimus, kiek ji kainuotų, kokie būtų finansavimo šaltiniai, kada ją būtų galima įdiegti.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Susisiekimo ministerijos planuose – informacinių technologijų įdiegimas kelių sistemoje

Susisiekimo ministras E. Masiulis, pristatydamas naująjį Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovą dr. S. Skrinską, teigė matantis daugybę būdų, kaip būtų galima patobulinti Lietuvos kelių priežiūrą. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »