Lietuvos moterys raginamos drąsiau žengti į informacines technologijas

Publikuota: 2011 m. birželio 29 d. trečiadienis

Š. m. birželio 28 d. bendrovė „Microsoft Lietuva“ informacinių technologijų ir kitose srityse dirbančioms moterims pristatė naująją iniciatyvą „Opening Windows“. Ja siekiama atkreipti Lietuvos moterų dėmesį į palankias darbo galimybes informacinių technologijų srityje, supažindinti visuomenę su sėkmingiausiomis Lietuvos IT specialistėmis, taip pat suteikti moterims profesionalėms galimybę bendradarbiauti ir keistis patirtimi.

Į moterims profesionalėms skirtos naujosios „Microsoft“ iniciatyvos „Opening Windows“ pristatymą susirinko arti 50 informacinių technologijų, rinkodaros, vadybos ir kitų sričių specialisčių. Idėja paraginti moteris aktyviau domėtis saviraiškos galimybėmis informacinėse technologijose gimė įvertinus tyrimų išvadas, jog moterys neretai privengia IT sektoriaus ir savo profesinei karjerai pasirenka kitas sritis.

„Tradiciškai susiklostė, kad IT įmonėse dominuoja vyrai. Tačiau siekdami kurti sėkmingus ir geriausiai rinkos poreikius atitinkančius produktus, į informacinių technologijų kūrimą ir diegimą turime aktyviau įtraukti moteris, – sakė Mindaugas Glodas, „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims. – Skirtingų lyčių, amžiaus ir kultūrų įtaka padeda tiksliau suprasti, ko iš mūsų tikisi produktų vartotojai.“

Moterys nedrąsiai siekia karjeros informacinių technologijų srityse

Tarptautinio tyrimų instituto NCWIT (National Center for Women & Information Technology) duomenimis, Jungtinėse Amerikos Valstijose moterys sudaro mažiau nei penktadalį (20 proc.) IT bendrovių personalo. Moterų karjeros vadybos ekspertai nustatė, kad beveik pusė merginų, studijavusių technologines specialybes JAV ar Europos šalyse, pasibaigus studijoms tolesnei profesinei karjerai pasirenka kitas sritis. Dvigubai daugiau moterų, palyginus su vyrais, palieka darbą IT sektoriuje pasiekusios 30–40 metų amžių, personalo ekspertų vadinamą savirealizacijos laikotarpiu.

„Tai yra didžiuliai praradimai tiek konkrečioms verslo įmonėms, tiek kiekvienos šalies ekonomikai, – sakė Mindaugas Glodas.– Pristatydami naująją iniciatyvą mes siekiame padrąsinti Lietuvos moteris aktyviau siekti profesinės karjeros tradiciškai vyriškomis laikomose srityse.“

Pasak M. Glodo, vienos iš pamatinių „Microsoft“ vertybių – tolerancija ir pagarba, todėl kompanija pasisako už natūralų lyčių balansą, lanksčių darbo sąlygų darbuotojams suteikimą, galimybę naujųjų technologijų pagalba patogiai derinti darbą ir asmeninį gyvenimą. „Neretai moterų profesinė karjera nutrūksta dėl šeiminių aplinkybių, todėl siekiame žmonėms sudaryti itin patogias ir lanksčias darbo sąlygas,“ – pasakojo M. Glodas.

Iniciatyvos savalaikiškumui ir naudingumui pritaria ir Kauno technologijos universiteto profesorius Rimantas Gatautis.

„Studijuodamos technologijas mūsų universitete merginos demonstruoja geras žinias. Studijoms valstybė skiria milžiniškas lėšas, tad tolesnis merginų darbas pagal įgytas profesijas ir nuolatinis įgytų kompetencijų ugdymas būtų ekonomiškai naudingi tiek joms pačioms, tiek valstybei.“

Pasak R. Gataučio, nors tradiciškai su IRT susijusiame versle dominuoja vyrai, sėkmingų rezultatų šioje srityje pasiekia ir moterys.

IT specialistų poreikis sparčiai auga

Informacinėms technologijoms aktyviai skverbiantis į visas gyvenimo sritis, IT specialistų poreikis auga sparčiau nei pajėgiama parengti naujus specialistus. NCWIT prognozėmis, vien JAV 2016 metais iš pusantro milijono darbo vietų IT sektoriuje beveik pusė jų liks laisvos. Tarptautinės tyrimų kompanijos IDC prognozėmis, 2015 metais Europoje prognozuojamas 700 tūkstančių IT specialistų trūkumas, o Infobalt duomenimis, po penkerių metų Lietuvoje gali pritrūkti net 6000 šios srities profesionalų.

„Lietuvos ekonomikos ateitį matome aukštą pridėtinę vertę kuriančiose srityse. Informacinės technologijos atveria puikias saviraiškos galimybes įvairaus išsilavinimo moterims, turinčioms profesines technologines žinias, taip pat dirbančioms rinkodaroje, žmogiškųjų resursų valdyme, pardavimų ar kitose sferose,“ – sakė Mindaugas Glodas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »