„Microsoft“ nori skaičiuoti žiūrinčius TV

Publikuota: 2012 m. lapkričio 13 d. antradienis

Bendrovė „Microsoft“ užpatentavo dar vieną skaitmeninio turinio apsaugos priemonę: galimybę konkrečiam vartotojui nustatyti peržiūrų skaičių.

Nuo šiol turinio tiekėjas galės apsaugoti savo intelektinę nuosavybę keliais būdais: nustatyti ribotą peržiūrų skaičių; per tam tikrą periodą leisti tik nustatytą kiekį peržiūrų; riboti žiūrinčių asmenų skaičių; riboti peržiūras pagal vartotojo amžių; nustatyti išvardytų ribojimų derinį.

Kad tokia kontrolė taptų efektyvi, teks naudoti prietaisus, galinčius identifikuoti turinio vartotojus. „Microsoft“ pateiktame patente įvardijamas „Kinect“ įrenginys su vaizdo kamera, kuri nustato kambaryje esančių vartotojų skaičių bei asmenybes ir pagal produkto licencijos taisykles suteikia galimybę arba ne peržiūrėti įsigytą turinį. Tad jei įsigysite produktą tik asmeninei peržiūrai, neturėsite galimybės jį peržiūrėti kartu su šeima.

Ši priemonė leis intelektinės nuosavybės kūrėjams efektyviau kontroliuoti parduoto produkto vartojimą ir užkirs kelią licencijavimo pažeidinėjimams.

Tikėtina, kad išplitus šiai kontrolės priemonei elektroninėse parduotuvėse atsiras licencijavimas pagal vartotojų grupes. Pavyzdžiui, pirkėjas galės rinktis, su kokio tipo licencija įsigyti kompiuterinį žaidimą: skirtą vieno, dviejų asmenų peržiūrai ar visai šeimai. Vos kūrinio peržiūros įrenginys nustatys, kad turiniu naudojasi daugiau asmenų, nei nustatyta licencijoje, jo peržiūrą bus galima sustabdyti automatiškai.

Kita vertus, ar vartotojai bus linkę įsileisti tokį stebėtoją į savo namus?

Šaltinis: ghacks.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »