„Microsoft“ nori skaičiuoti žiūrinčius TV

Publikuota: 2012 m. lapkričio 13 d. antradienis

Bendrovė „Microsoft“ užpatentavo dar vieną skaitmeninio turinio apsaugos priemonę: galimybę konkrečiam vartotojui nustatyti peržiūrų skaičių.

Nuo šiol turinio tiekėjas galės apsaugoti savo intelektinę nuosavybę keliais būdais: nustatyti ribotą peržiūrų skaičių; per tam tikrą periodą leisti tik nustatytą kiekį peržiūrų; riboti žiūrinčių asmenų skaičių; riboti peržiūras pagal vartotojo amžių; nustatyti išvardytų ribojimų derinį.

Kad tokia kontrolė taptų efektyvi, teks naudoti prietaisus, galinčius identifikuoti turinio vartotojus. „Microsoft“ pateiktame patente įvardijamas „Kinect“ įrenginys su vaizdo kamera, kuri nustato kambaryje esančių vartotojų skaičių bei asmenybes ir pagal produkto licencijos taisykles suteikia galimybę arba ne peržiūrėti įsigytą turinį. Tad jei įsigysite produktą tik asmeninei peržiūrai, neturėsite galimybės jį peržiūrėti kartu su šeima.

Ši priemonė leis intelektinės nuosavybės kūrėjams efektyviau kontroliuoti parduoto produkto vartojimą ir užkirs kelią licencijavimo pažeidinėjimams.

Tikėtina, kad išplitus šiai kontrolės priemonei elektroninėse parduotuvėse atsiras licencijavimas pagal vartotojų grupes. Pavyzdžiui, pirkėjas galės rinktis, su kokio tipo licencija įsigyti kompiuterinį žaidimą: skirtą vieno, dviejų asmenų peržiūrai ar visai šeimai. Vos kūrinio peržiūros įrenginys nustatys, kad turiniu naudojasi daugiau asmenų, nei nustatyta licencijoje, jo peržiūrą bus galima sustabdyti automatiškai.

Kita vertus, ar vartotojai bus linkę įsileisti tokį stebėtoją į savo namus?

Šaltinis: ghacks.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »