„Microsoft“ prisijungė prie Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

Publikuota: 2011 m. balandžio 26 d. antradienis

Šiandien, balandžio 26-ąją, visame pasaulyje minint intelektinės nuosavybės dieną, „Microsoft“ korporacija prisijungė prie Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO, World Intellectual Property Organization). Abi organizacijos tikisi su informacinių technologijų įmonėmis, valstybių institucijomis ir vartotojais aktyviau aptarti intelektinės nuosavybės apsaugos klausimus.

„Microsoft“ atstovų teigimu, pasaulinei technologijų rinkai reikalinga griežtesnė intelektinės nuosavybės apsauga, kuri leistų skatinti inovacijas rinkoje, suvienodintų smulkaus ir vidutinio verslo aplinką ir padėtų vyriausybėms užsitikrinti biudžeto įplaukas nuo legalios programinės įrangos pardavimo.

Šiais metais atliktas tyrimas parodė, kad 2015 metais pasaulinė ekonominė ir socialinė nelegalios programinės įrangos platinimo ir padirbimo žala sieks 1,7 trilijonus JAV dolerių, o dėl to kasmet 2,5 mln. legalių darbo vietų iškils išnykimo pavojus. Tuo metu „Business Software Alliance“ organizacija paskaičiavo, kad 10 procentinių punktų sumažėjęs programinės įrangos piratavimo reitingas pasaulio ekonomikai per ketverius metus atneštų 142 mlrd. JAV dolerių ir 500 tūkst. naujų darbo vietų IT rinkoje.

Dėl nelegalios programinės įrangos pavojų nerimauja ir patys vartotojai. Praėjusiais metais „Microsoft“ užsakymu 20-yje šalių atlikta 38 tūkst. vartotojų apklausa parodė, kad beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų tikisi daugiau veiksmų iš IT sektoriaus ir šalių vyriausybių apsaugant vartotojus nuo nelegalios programinės įrangos sukeliamų grėsmių: asmeninių duomenų vagysčių, virusų, sekimo ar kitų kenkėjiškų programų. Daugiau nei pusei vartotojų didžiausią susirūpinimą kelia asmeninių duomenų praradimo pavojus, grėsmė patekti į tapatybės vagių rankas ir nukentėti finansiškai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »