„Microsoft“ prisijungė prie Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

Publikuota: 2011 m. balandžio 26 d. antradienis

Šiandien, balandžio 26-ąją, visame pasaulyje minint intelektinės nuosavybės dieną, „Microsoft“ korporacija prisijungė prie Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO, World Intellectual Property Organization). Abi organizacijos tikisi su informacinių technologijų įmonėmis, valstybių institucijomis ir vartotojais aktyviau aptarti intelektinės nuosavybės apsaugos klausimus.

„Microsoft“ atstovų teigimu, pasaulinei technologijų rinkai reikalinga griežtesnė intelektinės nuosavybės apsauga, kuri leistų skatinti inovacijas rinkoje, suvienodintų smulkaus ir vidutinio verslo aplinką ir padėtų vyriausybėms užsitikrinti biudžeto įplaukas nuo legalios programinės įrangos pardavimo.

Šiais metais atliktas tyrimas parodė, kad 2015 metais pasaulinė ekonominė ir socialinė nelegalios programinės įrangos platinimo ir padirbimo žala sieks 1,7 trilijonus JAV dolerių, o dėl to kasmet 2,5 mln. legalių darbo vietų iškils išnykimo pavojus. Tuo metu „Business Software Alliance“ organizacija paskaičiavo, kad 10 procentinių punktų sumažėjęs programinės įrangos piratavimo reitingas pasaulio ekonomikai per ketverius metus atneštų 142 mlrd. JAV dolerių ir 500 tūkst. naujų darbo vietų IT rinkoje.

Dėl nelegalios programinės įrangos pavojų nerimauja ir patys vartotojai. Praėjusiais metais „Microsoft“ užsakymu 20-yje šalių atlikta 38 tūkst. vartotojų apklausa parodė, kad beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų tikisi daugiau veiksmų iš IT sektoriaus ir šalių vyriausybių apsaugant vartotojus nuo nelegalios programinės įrangos sukeliamų grėsmių: asmeninių duomenų vagysčių, virusų, sekimo ar kitų kenkėjiškų programų. Daugiau nei pusei vartotojų didžiausią susirūpinimą kelia asmeninių duomenų praradimo pavojus, grėsmė patekti į tapatybės vagių rankas ir nukentėti finansiškai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »