„Microsoft“ pristatė „Windows Phone 8“

Publikuota: 2012 m. spalio 31 d. trečiadienis

Korporacija „Microsoft“ atnaujino savo mobiliąją programinę platformą „Windows Phone".

„Microsoft" pridėjo galimybę įdiegti namų ekrane „gyvas“ aplikacijas. Pavyzdžiui, blokas su „Groupon" sandoriais, blokas su skrydžių informacija, blokas su naujienų antraštėmis. Tokios „Windows Phone 8" aplikacijos (pavyzdžiui, „Facebook") galės parodyti naujausią informaciją netgi blokavimo ekrane, atnaujindamos užsklandą.

Kompanija teigia, kad el. parduotuvėje „Windows Phone Store“ yra daugiau nei 120 tūkst. aplikacijų, šimtai jų įdedama kasdien, o per Kalėdas pažadėta „Angry Birds Star Wars", „Cut the Rope Experiments", „Disney Where’s My Water", „LivingSocial", „Temple Run", „Urbanspoon" ir daugelis kitų naujienų.

Dar „Microsoft" pranešė, kad populiari interneto radijo tarnyba „Pandora“ „Windows Phone" sistemoje pasirodys jau 2013 m. pradžioje. Korporacija nemažai dėmesio skyrė ir naujoms „Facebook" ir „Twitter" funkcijoms: atnaujintos aplikacijos dirbs daug greičiau, galės parodyti duomenis tiesiai blokavimo ekrane, taip pat taikys pranešimų sistemos pranašumus.

Funkcija „Kid’s Corner“ – tai nauja „Windows Phone 8" galimybė, kuria pasinaudoję tėvai gali savo išmanųjį telefoną duoti vaikams. Šie galės žaisti, pvz. „Angry Birds", o tėvai nesijaudins, kad jų vaikai atliks kokį nors brangų pirkimą ar paskambins ne tam, kam reikia. „Microsoft“ pažymi, kad po nesudėtingų nustatymų tėvai galės aktyvuoti specialią vaikams skirtą aplinką – ten bus galima nustatyti nuosavą namų ekraną su prieiga tik prie tų aplikacijų, žaidimų, muzikos ir vaizdinės medžiagos, kuriuos pasirinko tėvai.

Funkcija „Rooms“ – dar viena platformos galimybė, priklausanti moduliui „Žmonės“. Kartais žmogus nenori dalintis informacija ar bendrauti su visu socialiniu tinklu. Kambariai leidžia sukurti privačias žmonių grupes, turinčias "Windows Phone 8", ir be vargo bendrauti tik su jais. Pokalbių kambarys, keitimasis kalendoriaus įrašais, pirkinių sąrašais, fotografijomis ir t. t. tik su pakviestaisiais. Kai kurios „Kambario“ funkcijos prieinamos ir kitų išmaniųjų telefonų savininkams.

„Data Sense" – nauja funkcija, leidžianti daugiau naršyti internete, bet taupyti duomenų srautą. Funkcija suspaudžia WEB vaizdus, perkelia duomenų srautą į prieinamus Wi-Fi taškus, automatiškai apriboja aktyvumą, pasiekus tam tikrus limitus. „Data Sense" taip pat rodo, kiek duomenų naudoja atskiros aplikacijos. Funkcija bus prieinama jau kitais metais.

Į naująją operacinę sistemą kompanija „Microsoft" integravo galimybę pirkti, pasinaudojant skaitmenine pinigine, keičiantis duomenimis artimojo veikimo technologija NFC. Piniginė taip pat leidžia saugoti kreditinių, debetinių ir kitų kortelių duomenis savo išmaniajame telefone.

Galiausiai „Windows Phone 8" atsiras visavertė „Skype“ aplinka. Vartotojai galės skambinti ir priiminėti skambučius lygiai taip pat, kaip ir įprastus – tereikia pasirinkti kontaktą iš sąrašo ar tiesiog priimti skambutį.

„Microsoft“ ypač pabrėžia savo mobiliosios platformos giminystės ryšius su „Windows 8“, nes naudojamos tos pačios branduolio technologijos, tarnybos, taip pat šias OS padės susieti debesų tarnyba „SkyDrive“. Kompanijos tvirtinimu, „Windows Phone 8“ sukurta, glaudžiai bendradarbiaujant su „Windows 8", „Windows RT" ir „Xbox 360" kūrėjų komandomis. Pavyzdžiui, galima redaguoti dokumentą savo išmaniajame telefone, o vėliau darbą baigti prie asmeninio kompiuterio. Arba gauti prieigą prie muzikinio albumo, dainos, vaizdinės medžiagos iš bet kurio įrenginio pasitelkiant „Xbox Music“.

„Microsoft" vadovas Steve‘as Ballmeris patvirtino, kad pirmoji „Windows Phone 8" išmaniųjų telefonų banga, įskaitant „Nokia Lumia 920" ir „Samsung Ativ S", Europoje bus prieinama jau šį savaitgalį, tuo tarpu kitose rinkose pasirodys lapkritį.

Išsamiau su „Windows Phone 8" funkcijomis ir naujomis galimybėmis galima susipažinti „Microsoft“ oficialiame puslapyje.

 

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »