„Microsoft“ pristatė „Windows Phone 8“

Publikuota: 2012 m. spalio 31 d. trečiadienis

Korporacija „Microsoft“ atnaujino savo mobiliąją programinę platformą „Windows Phone".

„Microsoft" pridėjo galimybę įdiegti namų ekrane „gyvas“ aplikacijas. Pavyzdžiui, blokas su „Groupon" sandoriais, blokas su skrydžių informacija, blokas su naujienų antraštėmis. Tokios „Windows Phone 8" aplikacijos (pavyzdžiui, „Facebook") galės parodyti naujausią informaciją netgi blokavimo ekrane, atnaujindamos užsklandą.

Kompanija teigia, kad el. parduotuvėje „Windows Phone Store“ yra daugiau nei 120 tūkst. aplikacijų, šimtai jų įdedama kasdien, o per Kalėdas pažadėta „Angry Birds Star Wars", „Cut the Rope Experiments", „Disney Where’s My Water", „LivingSocial", „Temple Run", „Urbanspoon" ir daugelis kitų naujienų.

Dar „Microsoft" pranešė, kad populiari interneto radijo tarnyba „Pandora“ „Windows Phone" sistemoje pasirodys jau 2013 m. pradžioje. Korporacija nemažai dėmesio skyrė ir naujoms „Facebook" ir „Twitter" funkcijoms: atnaujintos aplikacijos dirbs daug greičiau, galės parodyti duomenis tiesiai blokavimo ekrane, taip pat taikys pranešimų sistemos pranašumus.

Funkcija „Kid’s Corner“ – tai nauja „Windows Phone 8" galimybė, kuria pasinaudoję tėvai gali savo išmanųjį telefoną duoti vaikams. Šie galės žaisti, pvz. „Angry Birds", o tėvai nesijaudins, kad jų vaikai atliks kokį nors brangų pirkimą ar paskambins ne tam, kam reikia. „Microsoft“ pažymi, kad po nesudėtingų nustatymų tėvai galės aktyvuoti specialią vaikams skirtą aplinką – ten bus galima nustatyti nuosavą namų ekraną su prieiga tik prie tų aplikacijų, žaidimų, muzikos ir vaizdinės medžiagos, kuriuos pasirinko tėvai.

Funkcija „Rooms“ – dar viena platformos galimybė, priklausanti moduliui „Žmonės“. Kartais žmogus nenori dalintis informacija ar bendrauti su visu socialiniu tinklu. Kambariai leidžia sukurti privačias žmonių grupes, turinčias "Windows Phone 8", ir be vargo bendrauti tik su jais. Pokalbių kambarys, keitimasis kalendoriaus įrašais, pirkinių sąrašais, fotografijomis ir t. t. tik su pakviestaisiais. Kai kurios „Kambario“ funkcijos prieinamos ir kitų išmaniųjų telefonų savininkams.

„Data Sense" – nauja funkcija, leidžianti daugiau naršyti internete, bet taupyti duomenų srautą. Funkcija suspaudžia WEB vaizdus, perkelia duomenų srautą į prieinamus Wi-Fi taškus, automatiškai apriboja aktyvumą, pasiekus tam tikrus limitus. „Data Sense" taip pat rodo, kiek duomenų naudoja atskiros aplikacijos. Funkcija bus prieinama jau kitais metais.

Į naująją operacinę sistemą kompanija „Microsoft" integravo galimybę pirkti, pasinaudojant skaitmenine pinigine, keičiantis duomenimis artimojo veikimo technologija NFC. Piniginė taip pat leidžia saugoti kreditinių, debetinių ir kitų kortelių duomenis savo išmaniajame telefone.

Galiausiai „Windows Phone 8" atsiras visavertė „Skype“ aplinka. Vartotojai galės skambinti ir priiminėti skambučius lygiai taip pat, kaip ir įprastus – tereikia pasirinkti kontaktą iš sąrašo ar tiesiog priimti skambutį.

„Microsoft“ ypač pabrėžia savo mobiliosios platformos giminystės ryšius su „Windows 8“, nes naudojamos tos pačios branduolio technologijos, tarnybos, taip pat šias OS padės susieti debesų tarnyba „SkyDrive“. Kompanijos tvirtinimu, „Windows Phone 8“ sukurta, glaudžiai bendradarbiaujant su „Windows 8", „Windows RT" ir „Xbox 360" kūrėjų komandomis. Pavyzdžiui, galima redaguoti dokumentą savo išmaniajame telefone, o vėliau darbą baigti prie asmeninio kompiuterio. Arba gauti prieigą prie muzikinio albumo, dainos, vaizdinės medžiagos iš bet kurio įrenginio pasitelkiant „Xbox Music“.

„Microsoft" vadovas Steve‘as Ballmeris patvirtino, kad pirmoji „Windows Phone 8" išmaniųjų telefonų banga, įskaitant „Nokia Lumia 920" ir „Samsung Ativ S", Europoje bus prieinama jau šį savaitgalį, tuo tarpu kitose rinkose pasirodys lapkritį.

Išsamiau su „Windows Phone 8" funkcijomis ir naujomis galimybėmis galima susipažinti „Microsoft“ oficialiame puslapyje.

 

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »