„Microsoft“ pristatė naują „Windows Phone“ versiją „Mango“

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Vakar bendrovė „Microsoft“ visame pasaulyje pristatė naujausią „Windows Phone“ operacinės sistemos versiją kodiniu pavadinimu „Mango“. „Mango“ atnaujinimas bus prieinamas nemokamai visiems „Windows Phone 7“ vartotojams ir diegiamas į naujus išmaniuosius telefonus jau ateinančio rudens pradžioje.

„Nauja „Windows Phone“ versija „Mango“ pakeis vartotojų supratimą, kaip bendraujama, naršoma ir naudojamasi programėlėmis išmaniuosiuose telefonuose. Vartotojai galės naudotis patobulinta integracija su socialiniais tinklais, pokalbių programomis ir nauja interneto naršykle „Internet Explorer 9“, – sakė „Windows“ produktų grupės vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod.

Šimtai naujų funkcijų leis komunikuoti greičiau ir paprasčiau

Norėdami supaprastinti vartotojų darbą su gausybe iš skirtingų šaltinių - el.pašto, trumpųjų žinučių, pranešimų socialiniuose tinkluose - juos pasiekiančiu žinučių kiekiu, „Mango“ kūrėjai sukūrė priemones, kaip galima priskirti informaciją prie tam tikro asmens ar jų grupės.

Su „Mango“ operacine sistema bus galima laisvai, nenutraukiant pokalbio, keisti naudojamą komunikacijos būdą – iš trumpųjų žinučių susirašinėjimo programos pereiti į  „Facebook“ pokalbius arba „Windows Live Messenger“ langą. Kontaktus taip pat bus galima grupuoti į atskirus „gyvus“ langelius, kurie pagrindiniame ekrane rodys atnaujinimus ir leis iš karto nusiųsti trumpąją žinutę, el.laišką ar visai grupei.

Socialinių tinklų „Twitter“ ir „LinkedIn“ žinučių srautai bus integruoti ir priskirti konkrečiai kontaktų kortelei. Taip pat „Mango“ pristatys ir naują veidų atpažinimo programą, kuri palengvins nuotraukų žymėjimą (angl. tagging) ir jų kėlimą į internetą. Be šių funkcijų „Mango“ vartotojai galės naudotis ir susieta el.pašto dėžute, į kurią galima nukreipti laiškus iš visų turimų el.pašto dėžučių.

Išmanieji telefonai su „Mango“ turės „Internet Explorer 9“

„Mango“ versijoje per įvairias programėles vartotojai gali greičiau pasiekti reikalingiausią informaciją. Nauja funkcija „App Connect“ sujungs interneto naršymą, informacijos paiešką ir programėles. „Pavyzdžiui, internete išmaniuoju telefonu ieškantys informacijos apie konkretų filmą, galės iš karto pereiti į programėlę, kurioje galima rasti dar daugiau informacijos, ar patekti į žemėlapių programėlę, kur bus pažymėtas artimiausias kino teatras, rodantis ieškomą filmą. „Mango“ sistemoje iš esmės išnyko riba tarp naršymo internete ir programėlių pačiame išmaniajame telefone“, - sakė A. Golod.

„Mango“ versijoje taip pat atnaujinti „gyvieji“ langeliai, kurie pateikia programėlėse esančią informaciją realiu laiku, pagrindiniame telefono ekrane. Dėl to žymiai patogiau galima stebėti draugų žinutes socialiniuose tinkluose ar dažnai kintančią informaciją, pavyzdžiui, orus ar naujienas. Išmaniuosiuose telefonuose su „Mango“ veiks ir daugiaprogramis režimas, kuris leidžia keliomis programėlėms naudotis vienu metu.

Naujoji „Microsoft“ interneto naršyklė „Internet Explorer 9“ taip pat bus įdiegta „Mango“ versijoje. Naujus interneto standartus, pavyzdžiui HTML5, palaikanti naršyklė pasižymi sparta ir geresniu tinklalapių atvaizdavimu pasitelkiant išmaniojo telefono techninę įrangą.

Vartotojai išmaniuosiuose telefonuose su „Mango“ galės naudotis „Bing“ funkcijomis, kurios apima paiešką internete, „Bing Vision“, muzikos bei vaizdų paiešką. Taip pat pristatyta nauja funkcija „Sparčiosios kortelės“ (angl. Quick Cards), kurios pateikia susijusią informaciją ar programėles, kai vartotojas ieško duomenų apie kurį nors  produktą, filmą, renginį ar vietovę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacinės technologijos turi pasitarnauti ir moterų lyderystei

Į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Globalaus moterų parlamentarių forumo surengtoje aukšto lygio diskusijoje. skaityti »

Debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc.

Trečiajame 2015 m. ketvirtyje pasaulinė debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc. Apie tai skelbiama „Worldwide Quarterly Cloud IT Infrastructure Tracker“ ataskaitoje. skaityti »

Lietuva pripažinta inovatyvesne už Latviją ir Estiją

Agentūros „Bloomberg“ analitikai paskelbė inovatyviausių šalių sąrašą. Lietuva šiame sąraše užima 32 vietą ir lenkia Estiją bei Latviją. skaityti »

„Microsoft“ paaukos 1 mlrd. JAV dolerių vertės debesų kompiuterijos resursų visuomenės gerovei

Korporacijos „Microsoft“ vadovas Satya Nadella paskelbė, kad neseniai įkurta organizacija „Microsoft Philanthropies“ per ateinančius trejus metus nevyriausybinėms organizacijoms ir moksliniams tyrimams paaukos bendrovės debesų kompiuterijos resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Biometrinės technologijos sparčiai populiarės

„BCC Research“ ataskaitos duomenimis, vidutinis pasaulio biometrijos rinkos augimas 2015˜–2020 metais sudarys 22,7 proc. skaityti »

Išmanieji telefonai „Samsung Galaxy A“ jau Lietuvoje

„Samsung Electronics Co., Ltd“ Lietuvoje pristatė naujausius „Galaxy A“ serijos išmaniuosius telefonus: modelius „A5“ ir „A3“. skaityti »

Išmanusis telefonas padės nustatyti vėžį

Kai kas mano, kad mobilusis telefonas gali sukelti vėžį, o štai japonai kuria išmanųjį telefoną, kuris padės nustatyti, ar žmogus neserga vėžiu. skaityti »

„Huawei“ per metus pardavė 108 mln. išmaniųjų telefonų

Padariusi proveržį Kinijoje ir dabar užimdama didžiausią šios šalies rinkos dalį, per praėjusius metus „Huawei“ patikimai įsitvirtino kaip viena iš trijų didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų pasaulyje. skaityti »

„Huawei“ pristatė telefoną „Mate 8“ ir moterišką išmanųjį laikrodį

„Huawei Mate 8“ išmanųjį telefoną ir naujas „Huawei Watch“ versijas – „Jewel“ ir „Elegant“, sukurtas bendradarbiaujant su „Swarovski‘s Gemstone Business“. skaityti »

„Twitter“ naudotojai galės rašyti ilgesnes žinutes

Nuo kovo mėnesio socialiniame tinkle „Twitter“ bus galima skelbti iki 10 tūkst. ženklų ilgio žinutes. skaityti »