„Microsoft“ pristatė naują „Windows Phone“ versiją „Mango“

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Vakar bendrovė „Microsoft“ visame pasaulyje pristatė naujausią „Windows Phone“ operacinės sistemos versiją kodiniu pavadinimu „Mango“. „Mango“ atnaujinimas bus prieinamas nemokamai visiems „Windows Phone 7“ vartotojams ir diegiamas į naujus išmaniuosius telefonus jau ateinančio rudens pradžioje.

„Nauja „Windows Phone“ versija „Mango“ pakeis vartotojų supratimą, kaip bendraujama, naršoma ir naudojamasi programėlėmis išmaniuosiuose telefonuose. Vartotojai galės naudotis patobulinta integracija su socialiniais tinklais, pokalbių programomis ir nauja interneto naršykle „Internet Explorer 9“, – sakė „Windows“ produktų grupės vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod.

Šimtai naujų funkcijų leis komunikuoti greičiau ir paprasčiau

Norėdami supaprastinti vartotojų darbą su gausybe iš skirtingų šaltinių - el.pašto, trumpųjų žinučių, pranešimų socialiniuose tinkluose - juos pasiekiančiu žinučių kiekiu, „Mango“ kūrėjai sukūrė priemones, kaip galima priskirti informaciją prie tam tikro asmens ar jų grupės.

Su „Mango“ operacine sistema bus galima laisvai, nenutraukiant pokalbio, keisti naudojamą komunikacijos būdą – iš trumpųjų žinučių susirašinėjimo programos pereiti į  „Facebook“ pokalbius arba „Windows Live Messenger“ langą. Kontaktus taip pat bus galima grupuoti į atskirus „gyvus“ langelius, kurie pagrindiniame ekrane rodys atnaujinimus ir leis iš karto nusiųsti trumpąją žinutę, el.laišką ar visai grupei.

Socialinių tinklų „Twitter“ ir „LinkedIn“ žinučių srautai bus integruoti ir priskirti konkrečiai kontaktų kortelei. Taip pat „Mango“ pristatys ir naują veidų atpažinimo programą, kuri palengvins nuotraukų žymėjimą (angl. tagging) ir jų kėlimą į internetą. Be šių funkcijų „Mango“ vartotojai galės naudotis ir susieta el.pašto dėžute, į kurią galima nukreipti laiškus iš visų turimų el.pašto dėžučių.

Išmanieji telefonai su „Mango“ turės „Internet Explorer 9“

„Mango“ versijoje per įvairias programėles vartotojai gali greičiau pasiekti reikalingiausią informaciją. Nauja funkcija „App Connect“ sujungs interneto naršymą, informacijos paiešką ir programėles. „Pavyzdžiui, internete išmaniuoju telefonu ieškantys informacijos apie konkretų filmą, galės iš karto pereiti į programėlę, kurioje galima rasti dar daugiau informacijos, ar patekti į žemėlapių programėlę, kur bus pažymėtas artimiausias kino teatras, rodantis ieškomą filmą. „Mango“ sistemoje iš esmės išnyko riba tarp naršymo internete ir programėlių pačiame išmaniajame telefone“, - sakė A. Golod.

„Mango“ versijoje taip pat atnaujinti „gyvieji“ langeliai, kurie pateikia programėlėse esančią informaciją realiu laiku, pagrindiniame telefono ekrane. Dėl to žymiai patogiau galima stebėti draugų žinutes socialiniuose tinkluose ar dažnai kintančią informaciją, pavyzdžiui, orus ar naujienas. Išmaniuosiuose telefonuose su „Mango“ veiks ir daugiaprogramis režimas, kuris leidžia keliomis programėlėms naudotis vienu metu.

Naujoji „Microsoft“ interneto naršyklė „Internet Explorer 9“ taip pat bus įdiegta „Mango“ versijoje. Naujus interneto standartus, pavyzdžiui HTML5, palaikanti naršyklė pasižymi sparta ir geresniu tinklalapių atvaizdavimu pasitelkiant išmaniojo telefono techninę įrangą.

Vartotojai išmaniuosiuose telefonuose su „Mango“ galės naudotis „Bing“ funkcijomis, kurios apima paiešką internete, „Bing Vision“, muzikos bei vaizdų paiešką. Taip pat pristatyta nauja funkcija „Sparčiosios kortelės“ (angl. Quick Cards), kurios pateikia susijusią informaciją ar programėles, kai vartotojas ieško duomenų apie kurį nors  produktą, filmą, renginį ar vietovę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »