„Microsoft“ užpatentavo lietimui jautrų ekraną su savaimine sterilizacija

Publikuota: 2011 m. spalio 25 d. antradienis

„Microsoft" padavė paraišką įregistruoti patentą, pagal kurį būtų kuriama lietimui jautrių ekranų paviršiuje esančias bakterijas automatiškai sunaikinanti sistema. Ekrano paviršiui sterilizuoti būtų naudojama ultravioletinių spindulių šviesa.

Seniai žinoma, jog informacijos įvesties įrenginiai, tokie kaip klaviatūros ir kompiuterių pelės nepasižymi gera higiena. Lietimui jautrūs ekranai palaipsniui išstumia šiuos įrenginius, tačiau nešvaros problema išlieka – riebaluoti stiklu padengti paviršiai yra puiki terpė bakterijoms apsigyventi. Kaip tik šią problemą ketina spręsti „Microsoft“. Šios kompanijos 2010 metų balandį įregistruota paraiška patentui leidžia manyti, jog priimtiną lietimui jautrių ekranų paviršiaus higieniškumą palaikyti padėtų įrenginys, jį apšvitinantis ultravioletine šviesa.

UV spindulių šaltinis būtų integruojamas į patį ekraną, kartu su foninio apšvietimo elementais. Remiantis kompanijos vizija, technologija būtų diegiama ne tik asmeninio naudojimo įrenginiuose, bet ir tuose gaminiuose, kuriuos naudoja daugelis vartotojų – bankomatuose, automatinėse parduotuvių kasose, oro uostų terminaluose ir panašiai. Sterilizacijos funkciją inicijuoja specialus atstumo jutiklis, detektuojantis tas laiko atkarpas, kai įrenginiu niekas nesinaudoja. Kaip tik tada būtų išspinduliuojama mikrobus žudanti šviesa.

Kol kas nepateikiama jokia informacija apie tai, kada technologiją galėtume išvysti realiame pasaulyje.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »