„Microsoft“ užpatentavo lietimui jautrų ekraną su savaimine sterilizacija

Publikuota: 2011 m. spalio 25 d. antradienis

„Microsoft" padavė paraišką įregistruoti patentą, pagal kurį būtų kuriama lietimui jautrių ekranų paviršiuje esančias bakterijas automatiškai sunaikinanti sistema. Ekrano paviršiui sterilizuoti būtų naudojama ultravioletinių spindulių šviesa.

Seniai žinoma, jog informacijos įvesties įrenginiai, tokie kaip klaviatūros ir kompiuterių pelės nepasižymi gera higiena. Lietimui jautrūs ekranai palaipsniui išstumia šiuos įrenginius, tačiau nešvaros problema išlieka – riebaluoti stiklu padengti paviršiai yra puiki terpė bakterijoms apsigyventi. Kaip tik šią problemą ketina spręsti „Microsoft“. Šios kompanijos 2010 metų balandį įregistruota paraiška patentui leidžia manyti, jog priimtiną lietimui jautrių ekranų paviršiaus higieniškumą palaikyti padėtų įrenginys, jį apšvitinantis ultravioletine šviesa.

UV spindulių šaltinis būtų integruojamas į patį ekraną, kartu su foninio apšvietimo elementais. Remiantis kompanijos vizija, technologija būtų diegiama ne tik asmeninio naudojimo įrenginiuose, bet ir tuose gaminiuose, kuriuos naudoja daugelis vartotojų – bankomatuose, automatinėse parduotuvių kasose, oro uostų terminaluose ir panašiai. Sterilizacijos funkciją inicijuoja specialus atstumo jutiklis, detektuojantis tas laiko atkarpas, kai įrenginiu niekas nesinaudoja. Kaip tik tada būtų išspinduliuojama mikrobus žudanti šviesa.

Kol kas nepateikiama jokia informacija apie tai, kada technologiją galėtume išvysti realiame pasaulyje.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »