Mokslininkai pataria nedrausti populiarių tinklalapių darbe

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Tinklalapių, nesusijusių su darbiniais reikalais, lankymas darbinių pertraukėlių metu padeda darbuotojams atgauti jėgas ir pagerinti darbo efektyvumą. Taip teigiama naujausio tyrimo, kurį atliko Singapūro universiteto mokslininkai, ataskaitoje.

Mokslininkai teigia, jog įvairių svetainių peržiūra darbe kur kas labiau veikia darbingumą nei asmeniniai skambučiai, tekstiniai pranešimai arba el. paštas. Ekspertai 96 studentus padalijo į tris grupes. Visų jų buvo paprašyta 10 minučių dirbti su tekstu pabraukiant jame visas raides „e“. Kitas 10 minučių vienai grupei buvo skirta paprasta užduotis, antrai buvo leista atsikvėpti, bet nenaršyti interneto, o trečiosios buvo paprašyta panaršyti internetą. Po to studentai vėl 10 minučių ieškojo tekste nurodytų raidžių.

Tyrimas parodė, jog efektyviausiai ir produktyviausiai dirbo ta grupė, kuriai buvo leista panaršyti per pertraukėlę internete. Be to, šios grupės nariai jautėsi mažiausiai pavargę ir labiausiai įsitraukė į darbo procesą.

Interneto naršymas davė geriausių rezultatų, nes žmonės paprastai aplanko tuos tinklalapius, kurie jiems patinka – tai tarsi užkąsti arba išgerti kavos. O mėgstama veikla padeda greičiau atgauti jėgas.

Išvadose mokslininkai teigia, kad darbdaviai neturėtų riboti darbuotojų prieigos prie nedarbinių tinklalapių, ir rekomenduoja specialiai skirti tam laiko darbo metu. 
 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą. skaityti »

„Ingenico“ ir „Google“ plėtos el. komerciją

Pasaulinė mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ pranešė apie partnerystę su kompanija „Google Inc.“. skaityti »

Kada virtualusis asistentas „Cortana“ pradės veikti „Android“ įrenginiuose?

Neseniai JAV programinę ir techninę įrangą gaminanti bendrovė „Microsoft“ pranešė, kad virtualus asmeninis balso asistentas „Cortana“ veiks įrenginiuose su operacinėmis sistemomis „Android“ ir „iOS“. skaityti »

„Google“ pereina prie valdymo gestais

Koncerno „Google“ tyrėjai ruošia naują revoliuciją. Jie ketina atsikratyti jutiklinių ekranų ir valdymo mygtukų. skaityti »

„Samsung“ siūlo nuskaityti pirštų atspaudus be prisilietimo

Kompanija „Samsung“ pateikė užsakymą gauti patentą nejutiklinei sistemai, kuri atpažįsta žmogaus pirštų atspaudus. skaityti »

„Microsoft“ pradeda vykdyti reorganizaciją

Artimiausiu metu vyks „Microsoft“ reaorganizacijos darbai – ketinama sujungti sistemų (Operating Systems Group) ir įrenginių (Microsoft Devices Group) padalinius. skaityti »

Apdovanoti NFC technologijos kūrėjai

Š. m. birželio 12 dieną Nyderlandų kompanijos NXP darbuotojai – inžinieriai Franzas Amtmannas ir Philippe Maugarsas – gavo Europos patentų tarybos (angl. European Patent Office) premiją už dalyvavimą kuriant NFC technologiją. skaityti »

Jau greitai Lietuvoje – išmanusis laikrodis „LG Watch Urbane“

Jau šį mėnesį Lietuvoje prekyboje pasirodys „LG Electronics“ (LG) išmanusis laikrodis „LG Watch Urbane“. skaityti »

Keičiasi „Twitter“ vadovas

Nuo š. m. liepos 1 d. socialinis tinklas „Twitter“ keičia savo vadovą. Kol bus surastas naujas, vietoje buvusio vadovo Dicko Costolo šias pareigas laikinai eis vienas iš „Twitter“ kūrėjų – Jackas Dorsey. skaityti »

„Microsoft“ atidaro Skaidrumo centrą Briuselyje

Kompanija „Microsoft“ Briuselyje atidaro naują Skaidrumo centrą, kuriame Europos valstybės galės gauti priėjimą prie „Microsoft“ programų atvirojo kodo. skaityti »

„Cisco Systems“ planuoja įsigyti bendrovę „Piston Cloud Computing“

Kompanija „Cisco Systems“ paskelbė apie savo planus įsigyti bendrovę „Piston Cloud Computing“. Ši įmonė kuria debesų technologija paremtus sprendimus. skaityti »