Mokslininkai pataria nedrausti populiarių tinklalapių darbe

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Tinklalapių, nesusijusių su darbiniais reikalais, lankymas darbinių pertraukėlių metu padeda darbuotojams atgauti jėgas ir pagerinti darbo efektyvumą. Taip teigiama naujausio tyrimo, kurį atliko Singapūro universiteto mokslininkai, ataskaitoje.

Mokslininkai teigia, jog įvairių svetainių peržiūra darbe kur kas labiau veikia darbingumą nei asmeniniai skambučiai, tekstiniai pranešimai arba el. paštas. Ekspertai 96 studentus padalijo į tris grupes. Visų jų buvo paprašyta 10 minučių dirbti su tekstu pabraukiant jame visas raides „e“. Kitas 10 minučių vienai grupei buvo skirta paprasta užduotis, antrai buvo leista atsikvėpti, bet nenaršyti interneto, o trečiosios buvo paprašyta panaršyti internetą. Po to studentai vėl 10 minučių ieškojo tekste nurodytų raidžių.

Tyrimas parodė, jog efektyviausiai ir produktyviausiai dirbo ta grupė, kuriai buvo leista panaršyti per pertraukėlę internete. Be to, šios grupės nariai jautėsi mažiausiai pavargę ir labiausiai įsitraukė į darbo procesą.

Interneto naršymas davė geriausių rezultatų, nes žmonės paprastai aplanko tuos tinklalapius, kurie jiems patinka – tai tarsi užkąsti arba išgerti kavos. O mėgstama veikla padeda greičiau atgauti jėgas.

Išvadose mokslininkai teigia, kad darbdaviai neturėtų riboti darbuotojų prieigos prie nedarbinių tinklalapių, ir rekomenduoja specialiai skirti tam laiko darbo metu. 
 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą. skaityti »

„Cisco“ pajamos auga

Telekomunikacijų kompanijos „Cisco“ grynosios pajamos antrame 2015 m. finansiniame ketvirtyje sudarė 2,4 mlrd. dolerių. skaityti »

„Hewlett Packard“ pristatys kompiuterį su dvigubu ekranu

Viena didžiausių pasaulyje informacinių technologijų korporacijų „Hewlett Packard“ Didžiojoje Britanijoje ruošiasi pristatyti naują stacionarų kompiuterį pavadinimu „Sprout“ (liet. daigas). skaityti »

„Google“ įsigijo mobilią archyvavimo platformą „Odysee“

Kompanija „Google“ įsigijo startuolį „Odysee“ – vaizdo medžiagos mobilios archyvavimo platformos kūrėją. skaityti »

„Microsoft“ ir „Samsung“ nesutarimai baigėsi

Kompanijų „Microsoft“ ir „Samsung“ ginčas, prasidėjęs daugiau nei prieš šešis mėnesius, galų gale pasibaigė. skaityti »

Ką per metus pavyko pasiekti naujajam „Microsoft“ direktoriui?

Jau metus „Microsoft“ įmonei vadovauja Satja Nadella. Per šį laiką jis atleido 18 tūkst. darbuotojų, atsikratė senos „Windows RT“ ir išleido naują „Windows 10“. skaityti »

Bilas Geitsas kuria asmeninio agento technologiją

Kai „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas paliko vadovo postą tapęs tiesiog patarėju technologijų klausimais, jis pats asmeniškai praleidžia daugybę laiko kurdamas naujus „Microsoft“ projektus. skaityti »

Pirmasis „Samsung“ telefonas su šone užlenktu ekranu „Galaxy Note Edge“ – jau Lietuvoje

„Samsung Electronics“ paskelbė, kad išmanųjį telefoną „Galaxy Note Edge“ bus galima įsigyti ir Lietuvoje. skaityti »

Nauji įskiepiai suartins „Office 365“ ir „Moodle“ platformas

Bendrovė „Microsoft“ kartu su „Remote-Learner“ paskelbė apie naujus „Office 365“ įskiepius, kurie padės į šį paketą integruoti kartu su „Moodle“ platforma. skaityti »

Populiarėja vaizdo įrašų stebėjimas per mobiliuosius įrenginius

2013-aisiais per planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus peržiūrėtų vaizdo įrašų skaičius išaugo net 108 proc. skaityti »

2014 metais „LG Electronics“ uždirbo 125 proc. daugiau

„LG Electronics“ (LG) skelbia 2014 m. uždirbusi 474,81 mln. JAV dolerių grynojo pelno – 125 proc. daugiau nei 2013 metais. Ženkliai, 25 proc., kilo ir veiklos pelnas iki 1,73 mlrd. JAV dolerių. skaityti »