Mokslininkai pataria nedrausti populiarių tinklalapių darbe

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Tinklalapių, nesusijusių su darbiniais reikalais, lankymas darbinių pertraukėlių metu padeda darbuotojams atgauti jėgas ir pagerinti darbo efektyvumą. Taip teigiama naujausio tyrimo, kurį atliko Singapūro universiteto mokslininkai, ataskaitoje.

Mokslininkai teigia, jog įvairių svetainių peržiūra darbe kur kas labiau veikia darbingumą nei asmeniniai skambučiai, tekstiniai pranešimai arba el. paštas. Ekspertai 96 studentus padalijo į tris grupes. Visų jų buvo paprašyta 10 minučių dirbti su tekstu pabraukiant jame visas raides „e“. Kitas 10 minučių vienai grupei buvo skirta paprasta užduotis, antrai buvo leista atsikvėpti, bet nenaršyti interneto, o trečiosios buvo paprašyta panaršyti internetą. Po to studentai vėl 10 minučių ieškojo tekste nurodytų raidžių.

Tyrimas parodė, jog efektyviausiai ir produktyviausiai dirbo ta grupė, kuriai buvo leista panaršyti per pertraukėlę internete. Be to, šios grupės nariai jautėsi mažiausiai pavargę ir labiausiai įsitraukė į darbo procesą.

Interneto naršymas davė geriausių rezultatų, nes žmonės paprastai aplanko tuos tinklalapius, kurie jiems patinka – tai tarsi užkąsti arba išgerti kavos. O mėgstama veikla padeda greičiau atgauti jėgas.

Išvadose mokslininkai teigia, kad darbdaviai neturėtų riboti darbuotojų prieigos prie nedarbinių tinklalapių, ir rekomenduoja specialiai skirti tam laiko darbo metu. 
 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą. skaityti »

„Sony“ aprūpins „PlayStation 4“ valdymo balsu funkcija

Tęsiasi pogrindinė kova tarp „PlayStation 4“ ir „Xbox One“. skaityti »

Naujojo „iPhone“ anonsas – rugsėjo 10

Kompanija „Apple“ pranešė apie rugsėjo 10 dieną įvyksiantį naujojo „iPhone“ anonsą. skaityti »

„Nokia“ mobiliųjų telefonų gamybos verslą perka „Microsoft“

„Microsoft“ įsigis Suomijos kompanijos „Nokia“ mobiliųjų telefonų gamybos verslą. skaityti »

„Vodafone“ dalį įsigijo „Verizon“

JAV telekomunikacijų bendrovė „Verizon Communications“ patvirtino įsigijusi 45 proc. „Vodafone“ akcijų. skaityti »

Pristatytas „Huawei Honor 3“

Kinijos kompanija „Huawei“ pristatė išmanųjį telefoną „Huawei Honor 3“, kuris pozicionuojamas kaip nepralaidus vandeniui. skaityti »

LG G serijoje – pirmasis planšetinis kompiuteris „LG G Pad 8.3“

Pristatytas LG Electronics (LG) G serijos planšetinis kompiuteris „LG G Pad 8.3“. Tai yra pirmasis įrenginys, turintis 8 colių įstrižainės ekraną su „Full HD” raiškos kokybe. skaityti »

„Samsung“ išleis vaikams skirtą planšetę

Kompanija „Samsung“ anonsavo planšetę „Galaxy Tab 3 Kids“, skirtą ikimokyklinukams ir pradinių klasių mokiniams. skaityti »

Fotografavimo galimybes padidinti padės nauji E tipo tvirtinimo objektyvai

Aukščiausios kokybės „Carl Zeiss“ ir „Sony G Lens™“ kintamojo židinio nuotolio objektyvai išplečia fotoaparatų su α E tipo tvirtinimu savininkų kūrybines galimybes. skaityti »

Naujojo fotoaparato „Sony ɑ3000“ galimybės kur kas didesnės, nei atskleidžia išorė

Dabar galima turėti viską viename – „Sony“ pristato profesionalų DSLR lygio fotoaparatą „ɑ3000“ su keičiamu objektyvu ir pažangiomis fotografavimo funkcijomis. Naujasis „Sony“ fotoaparatas tiks tiems, kurie siekia tobulėti fotografijos srityje ir daryti dar kokybiškesnes nuotraukas. skaityti »

„Nokia“ pristatė „premium“ klasės mobilųjį telefoną „Nokia 515“

Rusijos sostinėje Maskvoje telefonų gamintojas „Nokia“ pristatė mobilųjį telefoną „Nokia 515“. Tradicinės formos modelį „Nokia“ pavertė išskirtiniu, „premium“ klasės gaminiu – jame suderino šiuolaikinio dizaino elementus, aukštos kokybės medžiagas, funkcijų gausą ir puikias eksploatacines savybes. skaityti »