Mokslininkai pataria nedrausti populiarių tinklalapių darbe

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Tinklalapių, nesusijusių su darbiniais reikalais, lankymas darbinių pertraukėlių metu padeda darbuotojams atgauti jėgas ir pagerinti darbo efektyvumą. Taip teigiama naujausio tyrimo, kurį atliko Singapūro universiteto mokslininkai, ataskaitoje.

Mokslininkai teigia, jog įvairių svetainių peržiūra darbe kur kas labiau veikia darbingumą nei asmeniniai skambučiai, tekstiniai pranešimai arba el. paštas. Ekspertai 96 studentus padalijo į tris grupes. Visų jų buvo paprašyta 10 minučių dirbti su tekstu pabraukiant jame visas raides „e“. Kitas 10 minučių vienai grupei buvo skirta paprasta užduotis, antrai buvo leista atsikvėpti, bet nenaršyti interneto, o trečiosios buvo paprašyta panaršyti internetą. Po to studentai vėl 10 minučių ieškojo tekste nurodytų raidžių.

Tyrimas parodė, jog efektyviausiai ir produktyviausiai dirbo ta grupė, kuriai buvo leista panaršyti per pertraukėlę internete. Be to, šios grupės nariai jautėsi mažiausiai pavargę ir labiausiai įsitraukė į darbo procesą.

Interneto naršymas davė geriausių rezultatų, nes žmonės paprastai aplanko tuos tinklalapius, kurie jiems patinka – tai tarsi užkąsti arba išgerti kavos. O mėgstama veikla padeda greičiau atgauti jėgas.

Išvadose mokslininkai teigia, kad darbdaviai neturėtų riboti darbuotojų prieigos prie nedarbinių tinklalapių, ir rekomenduoja specialiai skirti tam laiko darbo metu. 
 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą. skaityti »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »