NMT ryšys – nuo ko viskas prasidėjo

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 30 d. penktadienis

„Ar tikrai manote, kad šis dalykas, kurį vadiname „mobiliąja telefonija“, gali tapti kažkuo svarbiu?“

Praėjo 30 metų nuo tada, kai pasaulį išvydo ir buvo pradėtos teikti pirmosios kartos mobiliosios telefonijos – NMT (Nordic Mobile Telephony) paslaugos. NMT padėjo pamatus moderniosioms mobiliosioms komunikacijoms, o pati technologija buvo svarbus žingsnis besitęsiančioje kelionėje dar mobilesnio pasaulio link.

1981 m., spalio 1 d. NMT buvo paleista „Televerket“ komutacinėje stotyje Stokholmo priemiestyje Hammarbyje, kur buvo įrengtas pirmasis „Ericsson“ mobiliosios telefonijos komutatorius. NMT ryšys veikė daugiau nei 25 metus, iki kol jis buvo išjungtas paskutiniąją 2007 metų dieną.

„Televerket“, kuri vėliau tapo „TeliaSonera“, jau XX amžiaus septintojo dešimtmečio viduryje buvo itin stipri technologijų ir atviro standarto propaguotoja.

„Pažanga nuo tada yra stulbinama. Šiandien mobiliosios telekomunikacijos yra labai svarbios kur kas didesniam žmonių ratui nei anksčiau. Visame pasaulyje tai neatsiejama kiekvienos dienos dalis “, – sakė Johan Wibergh, „Ericsson“ tinklų padalinio vadovas.

„Mūsų įtinklintos visuomenės vizija – 50 milijardų ryšio įtaisų, kurie suteiks daug naudos žmonėms, verslui ir bendruomenėms. 1981–aisiais tai buvo neįsivaizduojama. O dabar ši vizija jau visai arti įgyvendinimo ir tai yra nuostabu“.

„Šiaurės Europos NMT sistema buvo itin novatoriška, nes ji suteikė Šiaurės Europos šalių gyventojams visiškai naują galimybę bendrauti mobiliai“, – sakė Håkan Dahlström, „TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio paslaugų prezidentas.

„Standartas, kurio pagrindu sistema buvo sukurta, praskynė kelią GSM ir šiuolaikinėms mobiliųjų telekomunikacijos technologijoms, kurios ryšiu dabar aprūpina daugiau nei 5 milijardų žmonių bendruomenę visame pasaulyje. Tai yra nepaprastas pasiekimas, apie kurį niekas net nedrįso svajoti. Tuo tarpu vartotojų telekomunikacijos poreikiai vis dar auga milžinišku greičiu“, – teigė Håkan Dahlström.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »