NMT ryšys – nuo ko viskas prasidėjo

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 30 d. penktadienis

„Ar tikrai manote, kad šis dalykas, kurį vadiname „mobiliąja telefonija“, gali tapti kažkuo svarbiu?“

Praėjo 30 metų nuo tada, kai pasaulį išvydo ir buvo pradėtos teikti pirmosios kartos mobiliosios telefonijos – NMT (Nordic Mobile Telephony) paslaugos. NMT padėjo pamatus moderniosioms mobiliosioms komunikacijoms, o pati technologija buvo svarbus žingsnis besitęsiančioje kelionėje dar mobilesnio pasaulio link.

1981 m., spalio 1 d. NMT buvo paleista „Televerket“ komutacinėje stotyje Stokholmo priemiestyje Hammarbyje, kur buvo įrengtas pirmasis „Ericsson“ mobiliosios telefonijos komutatorius. NMT ryšys veikė daugiau nei 25 metus, iki kol jis buvo išjungtas paskutiniąją 2007 metų dieną.

„Televerket“, kuri vėliau tapo „TeliaSonera“, jau XX amžiaus septintojo dešimtmečio viduryje buvo itin stipri technologijų ir atviro standarto propaguotoja.

„Pažanga nuo tada yra stulbinama. Šiandien mobiliosios telekomunikacijos yra labai svarbios kur kas didesniam žmonių ratui nei anksčiau. Visame pasaulyje tai neatsiejama kiekvienos dienos dalis “, – sakė Johan Wibergh, „Ericsson“ tinklų padalinio vadovas.

„Mūsų įtinklintos visuomenės vizija – 50 milijardų ryšio įtaisų, kurie suteiks daug naudos žmonėms, verslui ir bendruomenėms. 1981–aisiais tai buvo neįsivaizduojama. O dabar ši vizija jau visai arti įgyvendinimo ir tai yra nuostabu“.

„Šiaurės Europos NMT sistema buvo itin novatoriška, nes ji suteikė Šiaurės Europos šalių gyventojams visiškai naują galimybę bendrauti mobiliai“, – sakė Håkan Dahlström, „TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio paslaugų prezidentas.

„Standartas, kurio pagrindu sistema buvo sukurta, praskynė kelią GSM ir šiuolaikinėms mobiliųjų telekomunikacijos technologijoms, kurios ryšiu dabar aprūpina daugiau nei 5 milijardų žmonių bendruomenę visame pasaulyje. Tai yra nepaprastas pasiekimas, apie kurį niekas net nedrįso svajoti. Tuo tarpu vartotojų telekomunikacijos poreikiai vis dar auga milžinišku greičiu“, – teigė Håkan Dahlström.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »