Nauja technologija gali 20 kartų padidinti kietųjų diskų talpą

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 12 d. pirmadienis

Hamburgo universiteto mokslininkai išmoko pagaminti ir išardyti individualius magnetinius atomų sukinius, vadinamuosius skirmionus. Spėjama, kad ateityje tai gali padėti padidinti duomenų saugojimą kietuosiuose diskuose.

Informacija kietajame diske saugoma jo paviršiuje besisukančioje magnetinėje juostelėje. Ji įrašoma keičiant atskirų medžiagos plotų, vadinamųjų domenų, magnetinio lauko orientaciją. Domenų grupė, turinti vienos krypties magnetinį lauką, formuoja vieną bitą informacijos. Vis dėlto mažinant domenų dydį (tai būtina norint didinti laikmenų talpą), susiformuoja toks reiškinys kaip supermagnetizmas, kai vieno ploto magnetinis laukas perima kaimyninių plotų magnetinių laukų kryptį.

Skirmionai neturi šio trūkumo ir išlaiko stabilumą nepaisydami kaimyninių plotų. Be to, skirmiono diametras siekia 300 atomų, o teoriškai tai turėtų leisti 20 kartų padidinti magnetinės laikmenos talpumą. Nepaisant proveržio, pristatyti naują technologiją rinkai šiuo metu neplanuojama, nes skirmionų valdymas vyksta laboratorijose esant beveik nulio laipsnių temperatūrai.

Šiuo metu kietųjų diskų gamintojai ieško įvairių naujų būdų, kaip padidinti laikmenų talpą. Štai 2013 metų kovą kompanijos „Hitachi GST” ekspertai pranešė, kad naudojant nano spausdinimo technologiją jiems pavyko dvigubai padidinti disko tankumą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »