„NoiseWatch“ – naujoji interaktyvi paslauga gyventojams

Publikuota: 2011 m. gruodžio 29 d. ketvirtadienis

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri yra Europos aplinkos agentūros kontaktinis informacinis centras aplinkos triukšmo tema, informuoja apie Europos aplinkos agentūros sukurtą naują interaktyvią paslaugą gyventojams – „NoiseWatch“.

Europos aplinkos agentūra 2011 m. gruodžio 1 d. visuomenei pristatė naują interaktyvią interneto paslaugą „NoiseWatch“, suteikiančią galimybę gyventojams savarankiškai vertinti juos supančios aplinkos triukšmingumą. „NoiseWatch“ yra sudedamoji Europos aplinkos agentūros aplinkos būklės informacinės sistemos „Eye On Earth“ dalis. Aplinkos būklės informacinė sistema apima ne tik triukšmą – gyventojai taip pat gali viešai vertinti oro („AirWatch“) ar maudyklų vandens („WaterWatch“) kokybę.

Šiuo metu informacinėje sistemoje gyventojai pasirinktas vietas gali vertinti „labai gerai“, „vidutiniškai“ ir „blogai“. Netrukus Europos aplinkos agentūra visuomenei pateiks programą „NoiseMeter“ išmaniesiems mobiliesiems telefonams, kuriuose įdiegta „Android“, „Apple iOS“ arba „Windows Phone 7.5“ operacinė sistema. Naudodamiesi „NoiseMeter“ programa gyventojai galės matuoti aplinkos triukšmą ir triukšmo lygio bei matavimo vietos duomenis automatiškai siųsti į „NoiseWatch“ informacinę sistemą.

„Eye on Earth“ skirta skatinti gyventojus domėtis aplinkosaugos problemomis ir gerinti jų supratimą. Taip pat ji turėtų padėti politikos formuotojams suprasti, vizualizuoti įvairius aplinkosaugos klausimus ir priimti objektyvia informacija pagrįstus sprendimus.

Naujoji globali vieša informacinė paslauga „Eye on Earth“ sujungia didelius aplinkosaugos informacijos kiekius į vieną galingą vizualų įrankį. Interneto paslauga yra sukurta bendradarbiaujant Europos aplinkos agentūrai, veikiančiai kaip Europos Sąjungos institucija ir pagrindinis aplinkosaugos tinklo ir informacijos partneris, geografinių informacinių sistemų plėtotojai ESRI ir „Microsoft“.

Europos aplinkos agentūra gyventojams taip pat parengė interneto paslaugą „Noise Observation and Information Service for Europe“ (sutrumpintai „NOISE“). Šiame tinklalapyje gyventojai gali rasti Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių triukšmo strateginių žemėlapių duomenis, kuriuos Europos aplinkos agentūrai pateikė valstybės įgyvendindamos aplinkos triukšmo direktyvos 2002/49/EB nuostatas.

Europos triukšmo stebėsenos ir informacijos paslaugos tinklalapyje gyventojai gali rasti informaciją apie kelių, geležinkelių, oro transporto bei pramoninės veiklos zonų skirtingo triukšmo lygio veikiamų gyventojų skaičių Europos Sąjungos valstybių aglomeracijose bei teritorijose šalia pagrindinių kelių, pagrindinių geležinkelių ir stambių oro uostų. Tinklalapyje taip pat galima rasti Vilniaus, Kauno bei Lietuvos pagrindinių kelių, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 6 milijonai transporto priemonių, triukšmo kontūrų žemėlapius.

Didesnioji tinklalapyje paskelbtos informacijos dalis atitinka 2006–2008 metų situaciją. Iki 2012 metų birželio 30 d. triukšmo strateginiai žemėlapiai papildomai turės būti sudaryti Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Triukšmo strateginis kartografavimas taip pat apims pagrindinius kelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 3 milijonai transporto priemonių, ir pagrindinius geležinkelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 30 tūkstančių traukinių. Atnaujinti ir papildomi duomenys, patikrinus jų kokybę, į NOISE informacinę sistemą bus įkelti apie 2013 metus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »