„NoiseWatch“ – naujoji interaktyvi paslauga gyventojams

Publikuota: 2011 m. gruodžio 29 d. ketvirtadienis

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri yra Europos aplinkos agentūros kontaktinis informacinis centras aplinkos triukšmo tema, informuoja apie Europos aplinkos agentūros sukurtą naują interaktyvią paslaugą gyventojams – „NoiseWatch“.

Europos aplinkos agentūra 2011 m. gruodžio 1 d. visuomenei pristatė naują interaktyvią interneto paslaugą „NoiseWatch“, suteikiančią galimybę gyventojams savarankiškai vertinti juos supančios aplinkos triukšmingumą. „NoiseWatch“ yra sudedamoji Europos aplinkos agentūros aplinkos būklės informacinės sistemos „Eye On Earth“ dalis. Aplinkos būklės informacinė sistema apima ne tik triukšmą – gyventojai taip pat gali viešai vertinti oro („AirWatch“) ar maudyklų vandens („WaterWatch“) kokybę.

Šiuo metu informacinėje sistemoje gyventojai pasirinktas vietas gali vertinti „labai gerai“, „vidutiniškai“ ir „blogai“. Netrukus Europos aplinkos agentūra visuomenei pateiks programą „NoiseMeter“ išmaniesiems mobiliesiems telefonams, kuriuose įdiegta „Android“, „Apple iOS“ arba „Windows Phone 7.5“ operacinė sistema. Naudodamiesi „NoiseMeter“ programa gyventojai galės matuoti aplinkos triukšmą ir triukšmo lygio bei matavimo vietos duomenis automatiškai siųsti į „NoiseWatch“ informacinę sistemą.

„Eye on Earth“ skirta skatinti gyventojus domėtis aplinkosaugos problemomis ir gerinti jų supratimą. Taip pat ji turėtų padėti politikos formuotojams suprasti, vizualizuoti įvairius aplinkosaugos klausimus ir priimti objektyvia informacija pagrįstus sprendimus.

Naujoji globali vieša informacinė paslauga „Eye on Earth“ sujungia didelius aplinkosaugos informacijos kiekius į vieną galingą vizualų įrankį. Interneto paslauga yra sukurta bendradarbiaujant Europos aplinkos agentūrai, veikiančiai kaip Europos Sąjungos institucija ir pagrindinis aplinkosaugos tinklo ir informacijos partneris, geografinių informacinių sistemų plėtotojai ESRI ir „Microsoft“.

Europos aplinkos agentūra gyventojams taip pat parengė interneto paslaugą „Noise Observation and Information Service for Europe“ (sutrumpintai „NOISE“). Šiame tinklalapyje gyventojai gali rasti Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių triukšmo strateginių žemėlapių duomenis, kuriuos Europos aplinkos agentūrai pateikė valstybės įgyvendindamos aplinkos triukšmo direktyvos 2002/49/EB nuostatas.

Europos triukšmo stebėsenos ir informacijos paslaugos tinklalapyje gyventojai gali rasti informaciją apie kelių, geležinkelių, oro transporto bei pramoninės veiklos zonų skirtingo triukšmo lygio veikiamų gyventojų skaičių Europos Sąjungos valstybių aglomeracijose bei teritorijose šalia pagrindinių kelių, pagrindinių geležinkelių ir stambių oro uostų. Tinklalapyje taip pat galima rasti Vilniaus, Kauno bei Lietuvos pagrindinių kelių, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 6 milijonai transporto priemonių, triukšmo kontūrų žemėlapius.

Didesnioji tinklalapyje paskelbtos informacijos dalis atitinka 2006–2008 metų situaciją. Iki 2012 metų birželio 30 d. triukšmo strateginiai žemėlapiai papildomai turės būti sudaryti Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Triukšmo strateginis kartografavimas taip pat apims pagrindinius kelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 3 milijonai transporto priemonių, ir pagrindinius geležinkelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 30 tūkstančių traukinių. Atnaujinti ir papildomi duomenys, patikrinus jų kokybę, į NOISE informacinę sistemą bus įkelti apie 2013 metus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »