„NoiseWatch“ – naujoji interaktyvi paslauga gyventojams

Publikuota: 2011 m. gruodžio 29 d. ketvirtadienis

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri yra Europos aplinkos agentūros kontaktinis informacinis centras aplinkos triukšmo tema, informuoja apie Europos aplinkos agentūros sukurtą naują interaktyvią paslaugą gyventojams – „NoiseWatch“.

Europos aplinkos agentūra 2011 m. gruodžio 1 d. visuomenei pristatė naują interaktyvią interneto paslaugą „NoiseWatch“, suteikiančią galimybę gyventojams savarankiškai vertinti juos supančios aplinkos triukšmingumą. „NoiseWatch“ yra sudedamoji Europos aplinkos agentūros aplinkos būklės informacinės sistemos „Eye On Earth“ dalis. Aplinkos būklės informacinė sistema apima ne tik triukšmą – gyventojai taip pat gali viešai vertinti oro („AirWatch“) ar maudyklų vandens („WaterWatch“) kokybę.

Šiuo metu informacinėje sistemoje gyventojai pasirinktas vietas gali vertinti „labai gerai“, „vidutiniškai“ ir „blogai“. Netrukus Europos aplinkos agentūra visuomenei pateiks programą „NoiseMeter“ išmaniesiems mobiliesiems telefonams, kuriuose įdiegta „Android“, „Apple iOS“ arba „Windows Phone 7.5“ operacinė sistema. Naudodamiesi „NoiseMeter“ programa gyventojai galės matuoti aplinkos triukšmą ir triukšmo lygio bei matavimo vietos duomenis automatiškai siųsti į „NoiseWatch“ informacinę sistemą.

„Eye on Earth“ skirta skatinti gyventojus domėtis aplinkosaugos problemomis ir gerinti jų supratimą. Taip pat ji turėtų padėti politikos formuotojams suprasti, vizualizuoti įvairius aplinkosaugos klausimus ir priimti objektyvia informacija pagrįstus sprendimus.

Naujoji globali vieša informacinė paslauga „Eye on Earth“ sujungia didelius aplinkosaugos informacijos kiekius į vieną galingą vizualų įrankį. Interneto paslauga yra sukurta bendradarbiaujant Europos aplinkos agentūrai, veikiančiai kaip Europos Sąjungos institucija ir pagrindinis aplinkosaugos tinklo ir informacijos partneris, geografinių informacinių sistemų plėtotojai ESRI ir „Microsoft“.

Europos aplinkos agentūra gyventojams taip pat parengė interneto paslaugą „Noise Observation and Information Service for Europe“ (sutrumpintai „NOISE“). Šiame tinklalapyje gyventojai gali rasti Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių triukšmo strateginių žemėlapių duomenis, kuriuos Europos aplinkos agentūrai pateikė valstybės įgyvendindamos aplinkos triukšmo direktyvos 2002/49/EB nuostatas.

Europos triukšmo stebėsenos ir informacijos paslaugos tinklalapyje gyventojai gali rasti informaciją apie kelių, geležinkelių, oro transporto bei pramoninės veiklos zonų skirtingo triukšmo lygio veikiamų gyventojų skaičių Europos Sąjungos valstybių aglomeracijose bei teritorijose šalia pagrindinių kelių, pagrindinių geležinkelių ir stambių oro uostų. Tinklalapyje taip pat galima rasti Vilniaus, Kauno bei Lietuvos pagrindinių kelių, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 6 milijonai transporto priemonių, triukšmo kontūrų žemėlapius.

Didesnioji tinklalapyje paskelbtos informacijos dalis atitinka 2006–2008 metų situaciją. Iki 2012 metų birželio 30 d. triukšmo strateginiai žemėlapiai papildomai turės būti sudaryti Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Triukšmo strateginis kartografavimas taip pat apims pagrindinius kelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 3 milijonai transporto priemonių, ir pagrindinius geležinkelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 30 tūkstančių traukinių. Atnaujinti ir papildomi duomenys, patikrinus jų kokybę, į NOISE informacinę sistemą bus įkelti apie 2013 metus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »