„Nokia N9“ – unikalus išmanusis telefonas, valdomas vien prisilietimu

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Pasaulinė mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ Singapūre pristatė naują išmanųjį telefoną „Nokia N9“. Šis modelis skirtas vartotojams, reikalaujantiems iš telefono ir išskirtinio dizaino, ir naujausių išmaniųjų technologijų.

Vienas brūkštelėjimas pirštu – ir Jūs pradiniame lange
Kartu su „Nokia N9” telefonu bendrovė pristatė naują dizaino koncepciją – visiškai atsisakė fizinio pradinio ekrano mygtuko (angl. home key) ir pakeitė jį gestu: piršto brūkštelėjimu per ekraną. Jeigu vartotojas yra atidaręs programėlę, brūkštelėjęs per ekraną jis pateks į pagrindinį darbastalį.

Telefone yra trys darbastaliai, kurie leidžia vartotojui greitai pasiekti tai, kam dažniausiai naudoja savo telefoną: atidaryti programėles, matyti svarbius pranešimus ir socialinius tinklus bei pereiti iš vienos atidarytos programos į kitą.

„Nokia N9” modelis yra kruopštaus dizaino pavyzdys. Telefono korpusas yra vientisas ir preciziškai išlietas iš polikarbonato, o ekranas pagamintas iš dailiai išlenkto stiklo. Laminuotas gilus juodas ekranas sudaro įspūdį, kad ekrane esančios piktogramos tarsi plūduriuoja telefono paviršiuje. „Nokia N9” telefone taip pat yra įdiegtos pažangios kameros, navigacijos ir garso technologijos.

„Kurdami „Nokia N9“ mes iš naujo įvertinome, koks turėtų būti išmanusis telefonas. Vienu metu bendradarbiavome ir kūrėme tiek techninę, tiek ir programinę dalis. Grįžimui į pradinį darbalaukį vietoje mygtuko mes panaudojame gestą – brūkštelėjimą per ekraną. Tai naujas standartas, parodantis, kokios intuityvios ir natūralios gali būti technologijos, – sakė „Nokia“ Dizaino padalinio vadovas Marko Ahtisaaris. – Ir tai tik pradžia. „Nokia N9“ išsiskirtinės savybės – dizainas, valdymas vien prisilietimu prie ekrano ir ištobulintas „Qt“ įrankis aplikacijų kūrėjams – bus toliau plėtojamos vėlesniuose „Nokia“ produktuose”.

Novatoriškas ekranas

Atsisakius pradinio ekrano mygtuko, „Nokia N9” telefono ekrane atsirado daugiau vietos aplikacijoms. 3,9 colio (9,9 cm) skersmens AMOLED ekranas yra pagamintas iš įbrėžimams atsparaus stiklo. O polikarbonato korpusas užtikrina geresnį mobiliojo ryšio antenos darbą – signalas, o tuo pačiu ir pokalbio garsas, yra geresnės kokybės, tad praleidžiama mažiau skambučių silpnesnio ryšio zonose.

Kamera, žemėlapiai ir daugialypė terpė

Telefone įdiegta 8 megapikselių „Carl Zeiss“ optika su automatinio fokusavimo funkcija, plataus kampo objektyvu, HD filmavimo galimybe ir didele objektyvo diafragma, leidžiančia fotografuoti net ir esant silpnam apšvietimui – pagal šiuos parametrus „Nokia N9“ yra vienas geriausių fotografuojančių ir filmuojančių telefonų.

„Nokia N9“ turės nemokamus žemėlapius ir navigaciją, kuri balsu padės pasiekti kelionės tikslą tiek važiuojant automobiliu, tiek ir einant pėsčiomis. Įlipus į automobilį ir įjungus specialią aplikaciją „Drive“, ši pateiks navigacinius nurodymus net neatidarius „Maps“ programos.

Naujajame telefone galima žiūrėti vaizdo įrašus 16:9 formatu, o prie telefono prijungus ausines galima girdėti „Surround“ kokybės garsą dėl telefone įdiegtų „Dolby Digital Plus“ ir „Dolby Headphone“ technologijų.

Jautresnis prisilietimas

„Nokia N9“ yra aprūpintas naujausia beviele NFC (Near Field Communication, liet. nedidelio atstumo komunikacija) duomenų perdavimo technologija, leidžiančia patogiai ir greitai dalintis nuotraukomis ir vaizdo įrašais su kitais prietaisais labai paprastai – tiesiog sulietus įrenginius vieną su kitu. Vieną kartą „supažindinkite“ telefoną su kitu produktu, pvz. NFC technologija palaikančiu bevieliu garsiakalbiu „Nokia Play 360°“, ir džiaukitės puikiu garsu vos sulietus įrenginius.

Spalvos ir atmintis

 „Nokia N9“ bus trijų spalvų – juodos, rausvai raudonos ir žalsvai mėlynos. Be to, bus galima pasirinkti norimą atminties dydį: 16 arba 64 gigabaitų. „Nokia N9“ prekyboje pasirodys dar šiais metais. Numatoma telefono kaina bus paskelbta vėliau.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »