Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Publikuota: 2016 m. gruodžio 5 d. pirmadienis

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas (angl. Networked Readiness Index (NRI)), įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių.  Latvija, surinkusi 4,8 taško, užima 32-ą vietą, o Estija, surinkusi 5,4 taško, - 22-ą vietą. Palyginimui, 2015 m. Lietuva užėmė 31-ą, Latvija – 33-ą, Estija – 22-ą vietą tarp 143 pasaulio valstybių.

NRI skaičiuojamas atsižvelgiant į 53 rodiklius, kurie apima 10 sričių: politinė ir reguliavimo aplinka, verslo ir inovacijų aplinka, infrastruktūra, prieinamumas, įgūdžiai, individualus naudojimasis, verslo naudojimasis, valdžios naudojimasis, ekonominis poveikis ir socialinis poveikis.

Infrastruktūros srityje Lietuva užima pirmą vietą pagal mobilaus ryšio aprėpties rodiklį. Tačiau pažymėtina, kad 31-a šalis dalinasi pirmąja vieta, tarp jų ir Estija. Latvija pagal šį rodiklį užima 87-ą vietą.

Lietuvos verslininkai yra aktyvūs informacinių ir ryšių technologijų naudotojai. Verslo naudojimosi srityje Lietuva užima 7-ą vietą pagal bendravimo su klientais internetu rodiklį (Estija – 9-a vieta, Latvija – 15-a vieta), o pagal IRT naudojimą verslas-verslas sandoriuose Lietuva yra 11-oje vietoje (Estija – 5-oje vietoje, o Latvija – 32-oje).

Lietuva užima aukštą poziciją verslo ir inovacijų aplinkos srityje. Pagal rodiklį, kuriuo matuojamas procedūrų, reikalingų pradėti verslą, skaičius, - Lietuva užima 3-ą vietą, o pagal dienų, reikalingų verslui pradėti, skaičių – 13-ą vietą.

Pastaraisiais metais pasaulyje vis labiau populiarėja socialiniai tinklai ir lietuviai yra vieni aktyviausių socialinių tinklų naudotojų, Lietuva užima 9-ą vietą (Estija - 14-ą, Latvija – 28-ą vietą).

Pirmajame dešimtuke, pagal NRI, yra septynios Europos šalys, tačiau pirmojoje vietoje, kaip ir 2015 m., yra Singapūras, toliau išsidėsto – Suomija, Švedija, Norvegija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Olandija, Šveicarija, Didžioji Britanija, Liuksemburgas ir Japonija.

Šaltinis: ivpk.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

2014 m. ES skaitmeninės darbotvarkės rezultatų suvestinė

Europos Komisija skelbia, kad iš 2010 metais Europos mastu suplanuoto 101 „skaitmeninio veiksmo“, 87 jau pasiekti – o iki 2015-ųjų bus įgyvendinti 95 suplanuoti veiksmai. skaityti »

Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. skaityti »

„Apple“ naujienos, kurias turėtume žinoti

JAV technologijų milžinė „Apple“ birželio 2 d. San Franciske vykusioje konferencijoje WWDC (angl. Worlwide Developer Conference) pristatė rudenį pasirodysiančių naujų operacinių sistemų „iOS“ ir „Mac OS X“ pakeitimus bei svarbius vartotojams, mobiliųjų programų kūrėjams pastebimus atnaujinimus. skaityti »

Kompanija „Unisys“ įvertinta už patikimą duomenų saugumo sprendimą

Informacinių technologijų kompanijos „Unisys“ sukurtas duomenų apsaugos programinis sprendimas „Stealth“ įvertintas „American Technology Award“ (ATA) apdovanojimu, kuris įrodo, jog minėtas sprendimas šiuo metu yra geriausias JAV technologijų sektoriuje. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje: „Nextury Ventures“ meta 100 tūkst. litų iššūkį „Android“ programuotojams

Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ organizuoja programavimo konkursą „Nextury Challenge“. skaityti »

Naujasis „Microsoft“ vertėjas pasiruošęs sugriauti kalbos barjerus

Kompanija „Microsoft“ pranešė kurianti naują virtualų vertėją „Skype Translate“, kuris bus paremtas „Skype“ platforma ir gebės realiuoju laiku (angl. on-line) versti žodžius į kitas kalbas. skaityti »

Planuojama privaloma tvarka į kompiuterius diegti lietuvišką programinę įrangą

Naudotis lietuviškais rašmenimis bendraujant kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – jau seniai ne kliūtis. Tačiau noro naudoti ir lietuvišką programinę įrangą savo kompiuteryje vis dar trūksta. skaityti »

Įmonėms skirtas socialinis tinklas „Yammer“: paprastumas, funkcionalumas ir „Microsoft“ idėja

Vienas iš labai įdomių ir naudingų tinklų -„Yammer“. Tai išskirtinis socialinis tinklas, be kurio savo veiklos nebeįsivaizduoja daugybė pasaulio įmonių. skaityti »

Pristatomas LG flagmanas „G3“

LG Electronics“ (LG) pristato naująjį flagmaną „G3“, kurtą pagal koncepciją „Simple is the New Smart“. skaityti »

Kompanija „Microsoft“ sukūrė virtualųjį asmeninį asistentą „Cortana“

Praėjusį mėnesį vykusioje kompanijos „Build“ konferencijoje bendrovė „Microsoft“ pristatė balsu valdomą programą „Cortana“, kuri yra atsakas į konkurentų siūlomus panašius produktus „Apple Siri“ ir „Google Now“. skaityti »