Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Publikuota: 2016 m. gruodžio 5 d. pirmadienis

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas (angl. Networked Readiness Index (NRI)), įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių.  Latvija, surinkusi 4,8 taško, užima 32-ą vietą, o Estija, surinkusi 5,4 taško, - 22-ą vietą. Palyginimui, 2015 m. Lietuva užėmė 31-ą, Latvija – 33-ą, Estija – 22-ą vietą tarp 143 pasaulio valstybių.

NRI skaičiuojamas atsižvelgiant į 53 rodiklius, kurie apima 10 sričių: politinė ir reguliavimo aplinka, verslo ir inovacijų aplinka, infrastruktūra, prieinamumas, įgūdžiai, individualus naudojimasis, verslo naudojimasis, valdžios naudojimasis, ekonominis poveikis ir socialinis poveikis.

Infrastruktūros srityje Lietuva užima pirmą vietą pagal mobilaus ryšio aprėpties rodiklį. Tačiau pažymėtina, kad 31-a šalis dalinasi pirmąja vieta, tarp jų ir Estija. Latvija pagal šį rodiklį užima 87-ą vietą.

Lietuvos verslininkai yra aktyvūs informacinių ir ryšių technologijų naudotojai. Verslo naudojimosi srityje Lietuva užima 7-ą vietą pagal bendravimo su klientais internetu rodiklį (Estija – 9-a vieta, Latvija – 15-a vieta), o pagal IRT naudojimą verslas-verslas sandoriuose Lietuva yra 11-oje vietoje (Estija – 5-oje vietoje, o Latvija – 32-oje).

Lietuva užima aukštą poziciją verslo ir inovacijų aplinkos srityje. Pagal rodiklį, kuriuo matuojamas procedūrų, reikalingų pradėti verslą, skaičius, - Lietuva užima 3-ą vietą, o pagal dienų, reikalingų verslui pradėti, skaičių – 13-ą vietą.

Pastaraisiais metais pasaulyje vis labiau populiarėja socialiniai tinklai ir lietuviai yra vieni aktyviausių socialinių tinklų naudotojų, Lietuva užima 9-ą vietą (Estija - 14-ą, Latvija – 28-ą vietą).

Pirmajame dešimtuke, pagal NRI, yra septynios Europos šalys, tačiau pirmojoje vietoje, kaip ir 2015 m., yra Singapūras, toliau išsidėsto – Suomija, Švedija, Norvegija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Olandija, Šveicarija, Didžioji Britanija, Liuksemburgas ir Japonija.

Šaltinis: ivpk.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »