Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga susibūrė technologijų pasaulio lyderiai

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Gegužės 17 d. buvo minima Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šiemet tuo pačiu paminėtas ir Tarptautinės telegrafo sąjungos sukūrimo 150 metų jubiliejus. Ta proga Ženevoje, Šveicarijoje, įvyko tarptautinė konferencija “Telecommunications and ICTs: drivers of innovation”, kurioje aptarti technologijų indėlio šiuolaikinėje visuomenėje susirinko pasaulio valstybių lyderiai, IRT milžinių, tokių kaip „Microsoft“, „Alibaba“, „Ericsson“ ir kt. vadovai ar įkūrėjai, akademinio pasaulio ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovai.

„Šiemet minėdami 150–ąsias telegrafo sąjungos (vėliau pervadinta į „Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga“) įkūrimo metines turime puikią progą apžvelgti ir įvertinti, kokių fundamentalių pokyčių atnešė pasauliui telegrafo išradimas. Iš pradžių tarnavęs tik saujelei žmonių atskirose šalyse, telegrafo ryšys galiausiai sujungė pasaulio šalis į vieną visumą, kurioje jau buvo galima bendrauti tarpusavyje nepaisant nuotolio ir laiko skirtumų“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Ramūnas Čepaitis.

Anot jo, telegrafas tapo šiandien visą pasaulį apraizgiusio elektroninių ryšių tinklo pirmtaku: pirma telegrafas, telefonas, vėliau – palydovinė komunikacija ir galiausiai internetas iš esmės keitė mūsų veikimo ir gyvenimo sąlygas. O šiandien be sparčiojo interneto ir mobiliojo ryšio net neįsivaizduojama sėkminga pasaulio regionų, valstybių, verslo įmonių, viešųjų institucijų, pagaliau – daugumos mūsų veikla.

„Gražios šventės proga smagu dar kartą įvertinti, kad Lietuvos pasiekimai e. ryšių srityje išlieka ryškūs ir pastebimi pasaulyje, – teigia R. Čepaitis. – Tiek privataus sektoriaus pastangų, tiek valstybės investicijų, tarp jų – ir panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamas galimybes, dėka šiandieną galime džiaugtis viena geriausiai išvystytų sparčiojo interneto infrastruktūrų Europoje ir pasaulyje. Visgi ne mažiau svarbu – šios infrastruktūros galimybes visapusiškai išnaudoti, kuriant inovatyvius verslus, teikiant pažangias elektronines paslaugas ir skatinant visus žmones naudotis sparčiojo interneto galimybėmis.“

2015 m. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga numačiusi surengti daugybę renginių, skirtų analizuoti tvaresnės informacinės visuomenės plėtrai. Vienas tokių renginių įvyko jau šį sekmadienį, Ženevoje. Jame buvo aptariamas technologijų vaidmuo geresniam sveikatos apsaugos, švietimo, administravimo, tarptautinės prekybos ir komercijos valdymui, taip pat bus svarstoma, kaip elektroninių ryšių galimybes geriau išnaudoti globalios klimato kaitos prevencijai.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gegužės 17 d. minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

1865 m. gegužės 17 d. buvo įkurta Tarptautinė telegrafo sąjunga (ITU – „International Telegraph Union“). skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »