Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga susibūrė technologijų pasaulio lyderiai

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Gegužės 17 d. buvo minima Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šiemet tuo pačiu paminėtas ir Tarptautinės telegrafo sąjungos sukūrimo 150 metų jubiliejus. Ta proga Ženevoje, Šveicarijoje, įvyko tarptautinė konferencija “Telecommunications and ICTs: drivers of innovation”, kurioje aptarti technologijų indėlio šiuolaikinėje visuomenėje susirinko pasaulio valstybių lyderiai, IRT milžinių, tokių kaip „Microsoft“, „Alibaba“, „Ericsson“ ir kt. vadovai ar įkūrėjai, akademinio pasaulio ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovai.

„Šiemet minėdami 150–ąsias telegrafo sąjungos (vėliau pervadinta į „Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga“) įkūrimo metines turime puikią progą apžvelgti ir įvertinti, kokių fundamentalių pokyčių atnešė pasauliui telegrafo išradimas. Iš pradžių tarnavęs tik saujelei žmonių atskirose šalyse, telegrafo ryšys galiausiai sujungė pasaulio šalis į vieną visumą, kurioje jau buvo galima bendrauti tarpusavyje nepaisant nuotolio ir laiko skirtumų“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Ramūnas Čepaitis.

Anot jo, telegrafas tapo šiandien visą pasaulį apraizgiusio elektroninių ryšių tinklo pirmtaku: pirma telegrafas, telefonas, vėliau – palydovinė komunikacija ir galiausiai internetas iš esmės keitė mūsų veikimo ir gyvenimo sąlygas. O šiandien be sparčiojo interneto ir mobiliojo ryšio net neįsivaizduojama sėkminga pasaulio regionų, valstybių, verslo įmonių, viešųjų institucijų, pagaliau – daugumos mūsų veikla.

„Gražios šventės proga smagu dar kartą įvertinti, kad Lietuvos pasiekimai e. ryšių srityje išlieka ryškūs ir pastebimi pasaulyje, – teigia R. Čepaitis. – Tiek privataus sektoriaus pastangų, tiek valstybės investicijų, tarp jų – ir panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamas galimybes, dėka šiandieną galime džiaugtis viena geriausiai išvystytų sparčiojo interneto infrastruktūrų Europoje ir pasaulyje. Visgi ne mažiau svarbu – šios infrastruktūros galimybes visapusiškai išnaudoti, kuriant inovatyvius verslus, teikiant pažangias elektronines paslaugas ir skatinant visus žmones naudotis sparčiojo interneto galimybėmis.“

2015 m. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga numačiusi surengti daugybę renginių, skirtų analizuoti tvaresnės informacinės visuomenės plėtrai. Vienas tokių renginių įvyko jau šį sekmadienį, Ženevoje. Jame buvo aptariamas technologijų vaidmuo geresniam sveikatos apsaugos, švietimo, administravimo, tarptautinės prekybos ir komercijos valdymui, taip pat bus svarstoma, kaip elektroninių ryšių galimybes geriau išnaudoti globalios klimato kaitos prevencijai.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gegužės 17 d. minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

1865 m. gegužės 17 d. buvo įkurta Tarptautinė telegrafo sąjunga (ITU – „International Telegraph Union“). skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »