Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga susibūrė technologijų pasaulio lyderiai

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Gegužės 17 d. buvo minima Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šiemet tuo pačiu paminėtas ir Tarptautinės telegrafo sąjungos sukūrimo 150 metų jubiliejus. Ta proga Ženevoje, Šveicarijoje, įvyko tarptautinė konferencija “Telecommunications and ICTs: drivers of innovation”, kurioje aptarti technologijų indėlio šiuolaikinėje visuomenėje susirinko pasaulio valstybių lyderiai, IRT milžinių, tokių kaip „Microsoft“, „Alibaba“, „Ericsson“ ir kt. vadovai ar įkūrėjai, akademinio pasaulio ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovai.

„Šiemet minėdami 150–ąsias telegrafo sąjungos (vėliau pervadinta į „Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga“) įkūrimo metines turime puikią progą apžvelgti ir įvertinti, kokių fundamentalių pokyčių atnešė pasauliui telegrafo išradimas. Iš pradžių tarnavęs tik saujelei žmonių atskirose šalyse, telegrafo ryšys galiausiai sujungė pasaulio šalis į vieną visumą, kurioje jau buvo galima bendrauti tarpusavyje nepaisant nuotolio ir laiko skirtumų“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Ramūnas Čepaitis.

Anot jo, telegrafas tapo šiandien visą pasaulį apraizgiusio elektroninių ryšių tinklo pirmtaku: pirma telegrafas, telefonas, vėliau – palydovinė komunikacija ir galiausiai internetas iš esmės keitė mūsų veikimo ir gyvenimo sąlygas. O šiandien be sparčiojo interneto ir mobiliojo ryšio net neįsivaizduojama sėkminga pasaulio regionų, valstybių, verslo įmonių, viešųjų institucijų, pagaliau – daugumos mūsų veikla.

„Gražios šventės proga smagu dar kartą įvertinti, kad Lietuvos pasiekimai e. ryšių srityje išlieka ryškūs ir pastebimi pasaulyje, – teigia R. Čepaitis. – Tiek privataus sektoriaus pastangų, tiek valstybės investicijų, tarp jų – ir panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamas galimybes, dėka šiandieną galime džiaugtis viena geriausiai išvystytų sparčiojo interneto infrastruktūrų Europoje ir pasaulyje. Visgi ne mažiau svarbu – šios infrastruktūros galimybes visapusiškai išnaudoti, kuriant inovatyvius verslus, teikiant pažangias elektronines paslaugas ir skatinant visus žmones naudotis sparčiojo interneto galimybėmis.“

2015 m. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga numačiusi surengti daugybę renginių, skirtų analizuoti tvaresnės informacinės visuomenės plėtrai. Vienas tokių renginių įvyko jau šį sekmadienį, Ženevoje. Jame buvo aptariamas technologijų vaidmuo geresniam sveikatos apsaugos, švietimo, administravimo, tarptautinės prekybos ir komercijos valdymui, taip pat bus svarstoma, kaip elektroninių ryšių galimybes geriau išnaudoti globalios klimato kaitos prevencijai.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gegužės 17 d. minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

1865 m. gegužės 17 d. buvo įkurta Tarptautinė telegrafo sąjunga (ITU – „International Telegraph Union“). skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »