Pasauliniame informacinių technologijų naudojimo reitinge Lietuva kilstelėjo į 31 vietą

Publikuota: 2014 m. balandžio 24 d. ketvirtadienis

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva pagal informacinių technologijų naudojimą pakilo viena pozicija į 31-ą vietą.

Lietuva pagal Įtinklinto pasirengimo indeksą (angl. Network Readiness Index) užėmė 31-ą vietą iš 148 įvertintų valstybių, o tarp Europos Sąjungos šalių – 13-ą.

Estija šių metų reitinge taip pat pakilo viena vieta į 21-ą, Latvija pakilo per dvi pozicijas į 39-ą vietą. Pirmąją vietą šių metų reitinge užėmė Suomija, po jos sekė Singapūras, Švedija, Nyderlandai ir Norvegija.

Pasauli ekonomikos forumas indeksą skaičiuoja pagal 53 rodiklius, suskirstytus į 10 sričių: verslo ir inovacijų aplinka, politinė ir reguliavimo aplinka, infrastruktūra ir skaitmeninis turinys, prieinamumas, įgūdžiai, verslo naudojimasis, individualus naudojimasis, valdžios naudojimasis, ekonominis poveikis ir socialinis poveikis.

Šiemet geriausią įvertinimą Lietuva gavo prieinamumo srityje, kur užėmė 12-ą vietą. Pagal įgūdžius Lietuva liko 23-ioje vietoje, pagal ekonominį ir socialinį poveikį - atitinkamai 28-ą ir 27-ą vietas. Prasčiausiai Lietuva buvo įvertinta pagal politinę ir reguliavimo aplinką (52 vieta) bei infrastruktūrą ir skaitmeninį turinį (45 vieta).

Lietuva taip pat užėmė 4-ą vietą pagal verslo interneto naudojimo apimtį, 7-ą vietą pagal suaugusiųjų raštingumo lygį bei 9-ą vietą pagal mobiliojo ryšio abonentų skaičių 100 gyventojų.

Žemus įvertinimus šalis gavo pagal vyriausybės vykdomus pažangiųjų technologijų viešuosius pirkimus (109 vieta), teisinės sistemos efektyvumą sprendžiant ginčus (96 vieta) ir mokesčių dalį nuo gauto pelno (taip pat 96 vieta).

2012 metais Lietuva šiame reitinge užėmė 31-ą vietą iš 142 valstybių, 2011-aisiais - 42-ą vietą tarp 138 valstybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »