Pasirodė pirmasis spalvine „E Ink“ technologija paremtas el. knygų skaitytuvas

Publikuota: 2010 m. lapkričio 9 d. antradienis

Pasaulinėje rinkoje šiandien yra nemažai įvairiausių el. knygų skaitytuvų ir kol kas jie beveik visi rodo nespalvotą vaizdą. Tačiau panašu, kad Kinija meta iššūkį ir rengiasi pradžiuginti vartotojus naujausiomis technologijomis. Šios šalies bendrovė „Hanvon“ Tokijuje vykstančioje „FPD International 2010“ parodoje pristatė vieną pirmųjų pasaulyje elektroninių knygų skaitytuvą, kuriame naudojama spalvinio elektroninio popieriaus „E Ink“  technologija, pranešė „The New York Times“. Šiuo metu apie 90 procentų rinkos dalyvių naudoja monochrominius ekranus su „E Ink“ technologija, todėl „Hanvon“ bus viena pirmųjų pademonstruosianti jos spalvines galimybes.

Neseniai „Barnes & Noble“ paskelbė, jog žada išleisti taip pat spalvotą elektroninės knygos versiją „Nook color“: 7 colių su su jutikliniu skystųjų kristalų (LCD) ekranu, sukurtu naudojant „elektroninio rašalo“ technologiją, panašią į naudojamą televizorių ir kompiuterių ekranams. Ji gali atvaizduoti 16 mln. spalvų. Tikimasi, kad „Nook Color“ pasirodys prekyboje jau lapkričio mėnesį. Beje LCD technologijas naudoja ir „Apple iPad“.

Beje,  „The New York Times“ taip pat pastebi, jog naujasis  „Hanvon“ skaitytuvas, nors ir rodo spalvotą vaizdą, jo ekrane esą atkuriamo vaizdo kokybė yra prastesnė, nei skystųjų kristalų (LCD) arba organinių šviesos diodų (OLED) ekranuose, tačiau „E Ink“ technologijos pagrindinis pranašumas – mažas energijos vartojimas. Be to, šie ekranai nebijo tiesioginių saulės spindulių. Manoma, kad Kinijos rinkai naujasis įrenginys bus pradėtas tiekti kitų metų kovo mėnesį.

Šaltinis: Pcmag.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„E Ink“ pradės kurti elektroninių knygų skaitytuvus

Elektroninį popierių kurianti bendrovė „E Ink“ ketina kurti savo elektroninių knygų skaitytuvus. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »