Per metus JAV piratavimu apkaltinti 100 tūkstančių vartotojų

Publikuota: 2011 m. vasario 2 d. trečiadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Tik per pastaruosius 12 mėnesių JAV buvo paduota ieškinių prieš 100 tūkstančių failų apsikeitimo tinklų naudotojų. Naujos bylos keliamos vis dažniau, nes leidybos kompanijos suprato, jog schema „mokėk dabar, nes bus blogiau“ puikiai veikia.

Iš pradžių renkama informacija apie failų apsikeitimo tinklų naudotojus, kurie suteikia galimybę atsisiųsti autorinėmis teisėmis apsaugotus failus, o vėliau jiems pateikiamas reikalavimas užmokėti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių dolerių mainais už ieškinio atšaukimą.

„TorrentFreak“ gavo informaciją, rodančią, kad nuo 2010 metų sausio 8 dienos iki 2011 metų sausio 21 dienos buvo paduoti keliasdešimt ieškinių prieš 99 924 vartotojus. Dauguma jų yra „BitTorrent“ naudotojai, tačiau sąraše yra ir keli tūkstančiai ed2k besinaudojančių žmonių. Iš 80 ieškinių 68 baigtis nėra aiški, kaip ir 70 914 kaltinamųjų likimas.

Leidybos kompanijų taktika remiasi bauginimu. Ieškovai nėra suinteresuoti, kad byla pasiektų teismą, nes dažniausiai turi mažai kaltės įrodymų. Tačiau, jei kaltinamųjų kiekį padauginti iš vidutinės baudos aiškėja, kad bendrovės gali pretenduoti į šimtus milijonus dolerių, todėl vargu ar jos taip lengvai pasiduos.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »