Pirmieji Timo Kuko vadovavimo metai „Apple“ buvo sėkmingi

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 24 d. penktadienis

Pirmieji darbo metai vadovaujant Timui Kukui korporacijai „Apple“ buvo sėkmingi, nepaisant rinkos abejonių dėl dabartinio generalinio gebėjimų pakeisti ilgametį charizmatiškąjį lyderį Styvą Džobsą.

Žinia apie generalinio direktoriaus S. Džobso atsistatydinimą, išplatinta 2011-ųjų rugpjūtį, išgąsdino investuotojus, tad krito akcijų vertė. Nuo to laiko „Apple“ nesukūrė jokių revoliucijų, užtat gerokai sustiprino savo finansinę padėtį ir sušvelnino Džobso imperijos įvaizdį.

„Apple“ akcijų vertė per metus išaugo dvigubai – nuo 354 dolerių iki beveik 700, įtvirtindama brangiausiai pasaulyje kainuojančios kompanijos vardą (625 mlrd. dolerių). Šią savaitę ji pasiekė ir istorinį pasaulinį rekordą pagal kapitalizaciją, anksčiau priklausiusį „Microsoft“ (621 mlrd. dolerių 1999 m.).

Analitikai prognozuoja ir tolesnį kompanijos augimą – tikslinė kompanijos vertybinių popierių kaina artimiausiu metu, „Nasdaq“ duomenimis, yra 750 dolerių.

Dabartinis akcijų vertės augimas pirmiausia susiję su gandais apie rugsėjį  pasirodysiantį naujo modelio išmanųjį telefoną „iPhone“ , spalį – kompaktišką planšetę „iPad“, taip pat kompanijos kuriamą naują televizinį produktą, kuris gali pasirodyti kitų metų pradžioje. Be to, investuotojų pritarimo sulaukė ir finansinė T. Kuko politika – rugpjūtį pirmą kartą nuo 1995 metų pradėti mokėti dividendai.

T. Kukas ne toks puikus oratorius kaip S. Džobsas. Tačiau kompanijos, garsėjusios ypatingu slaptumu ir geležiniais reikalavimais personalui bei partneriams, įvaizdis pradėjo gerėti. Viena iš pirmųjų T. Kuko iniciatyvų – labdara. Be to, gegužę pradėtos gerinti darbo sąlygos kinų gamyklose „Foxconn“, kur renkami „iPhone“ ir „iPad“.

Kad ir kaip ten būtų, anksčiau ar vėliau „Apple“ teks imtis naujos revoliucijos, nes daugybė konkurentų nesnaudžia. T. Kukui teks įrodyti, kad jis geba nenuleisti S. Jobso iškeltos kartelės.

 

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Mac“ savininkai labiau linkę pažintims naudoti socialinius tinklus

Kompanija „Kaspersky Lab“ nustatė romantiško elgesio ypatumus socialiniuose tinkluose. skaityti »

„Dell“ žengia į mokyklas su „du viename“ kompiuteriais

JAV technologijų kompanija „Dell EMC“ pristatė atnaujintą „Latitude“ kompiuterių liniją, specialiai pritaikytą mokiniams ir mokytojams. skaityti »

Tautiečiai renkasi išmanųjį: kainos vilioja, reklama neįtikina

Net 86 proc. Lietuvos gyventojų, pirkdami išmanųjį, jį rinktųsi pagal parduotuves, skelbiančias apie geriausius kainų pasiūlymus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

Naujausia „Samsung Galaxy A“ telefonų serija jau Lietuvoje

Naujausius telefonus „Samsung Galaxy A5“ ir „Galaxy A3“ galima įsigyti ir Lietuvos parduotuvėse. skaityti »

Dirbtinį intelektą kurs dirbtinis intelektas

Kompanija „Google“ nusprendė sukurti dirbtinį intelektą, kuris pats gamintų dirbtinio intelekto sistemas. skaityti »

Ko laukti iš technologijų artimiausiu metu?

Technologijos tobulėja. Tai, kas kadaise atrodė fantastika, tampa realybe. skaityti »

Nepakeičiamos programėlės, gyvenantiems „išmaniai“

Nesvarbu, ar savo telefone laikote per kelias dešimtis programėlių, ar priklausote tai žmonių grupei, kuri joms apskritai abejinga – yra tokių programėlių, kurias „Android“ telefonų savininkai turėti privalo. skaityti »

„Dell“ technologijų prognozės 2017-iesiems

Paskutiniai keleri metai technologijų pasaulyje buvo pakankamai audringi, tačiau 2017-ieji žada būti ne mažiau ramūs tiek verslui, tiek eiliniam vartotojui. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ perka „AppDynamics“ už beveik 4 mlrd. dol.

Pranešama, kad kompanija „Cisco Systems Inc.“ susitarė dėl programinės įrangos gamintojos „AppDynamics Inc“ įsigijimo už 3,7 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Išrastas ličio jonų baterijų gesintuvas

Stenfordo universiteto mokslininkai išrado ličio jonų bateriją su įtaisytu „gesintuvu“, kuris suveikia, jei baterijos temperatūra pakyla. skaityti »