Pirmieji Timo Kuko vadovavimo metai „Apple“ buvo sėkmingi

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 24 d. penktadienis

Pirmieji darbo metai vadovaujant Timui Kukui korporacijai „Apple“ buvo sėkmingi, nepaisant rinkos abejonių dėl dabartinio generalinio gebėjimų pakeisti ilgametį charizmatiškąjį lyderį Styvą Džobsą.

Žinia apie generalinio direktoriaus S. Džobso atsistatydinimą, išplatinta 2011-ųjų rugpjūtį, išgąsdino investuotojus, tad krito akcijų vertė. Nuo to laiko „Apple“ nesukūrė jokių revoliucijų, užtat gerokai sustiprino savo finansinę padėtį ir sušvelnino Džobso imperijos įvaizdį.

„Apple“ akcijų vertė per metus išaugo dvigubai – nuo 354 dolerių iki beveik 700, įtvirtindama brangiausiai pasaulyje kainuojančios kompanijos vardą (625 mlrd. dolerių). Šią savaitę ji pasiekė ir istorinį pasaulinį rekordą pagal kapitalizaciją, anksčiau priklausiusį „Microsoft“ (621 mlrd. dolerių 1999 m.).

Analitikai prognozuoja ir tolesnį kompanijos augimą – tikslinė kompanijos vertybinių popierių kaina artimiausiu metu, „Nasdaq“ duomenimis, yra 750 dolerių.

Dabartinis akcijų vertės augimas pirmiausia susiję su gandais apie rugsėjį  pasirodysiantį naujo modelio išmanųjį telefoną „iPhone“ , spalį – kompaktišką planšetę „iPad“, taip pat kompanijos kuriamą naują televizinį produktą, kuris gali pasirodyti kitų metų pradžioje. Be to, investuotojų pritarimo sulaukė ir finansinė T. Kuko politika – rugpjūtį pirmą kartą nuo 1995 metų pradėti mokėti dividendai.

T. Kukas ne toks puikus oratorius kaip S. Džobsas. Tačiau kompanijos, garsėjusios ypatingu slaptumu ir geležiniais reikalavimais personalui bei partneriams, įvaizdis pradėjo gerėti. Viena iš pirmųjų T. Kuko iniciatyvų – labdara. Be to, gegužę pradėtos gerinti darbo sąlygos kinų gamyklose „Foxconn“, kur renkami „iPhone“ ir „iPad“.

Kad ir kaip ten būtų, anksčiau ar vėliau „Apple“ teks imtis naujos revoliucijos, nes daugybė konkurentų nesnaudžia. T. Kukui teks įrodyti, kad jis geba nenuleisti S. Jobso iškeltos kartelės.

 

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »