Pirmieji Timo Kuko vadovavimo metai „Apple“ buvo sėkmingi

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 24 d. penktadienis

Pirmieji darbo metai vadovaujant Timui Kukui korporacijai „Apple“ buvo sėkmingi, nepaisant rinkos abejonių dėl dabartinio generalinio gebėjimų pakeisti ilgametį charizmatiškąjį lyderį Styvą Džobsą.

Žinia apie generalinio direktoriaus S. Džobso atsistatydinimą, išplatinta 2011-ųjų rugpjūtį, išgąsdino investuotojus, tad krito akcijų vertė. Nuo to laiko „Apple“ nesukūrė jokių revoliucijų, užtat gerokai sustiprino savo finansinę padėtį ir sušvelnino Džobso imperijos įvaizdį.

„Apple“ akcijų vertė per metus išaugo dvigubai – nuo 354 dolerių iki beveik 700, įtvirtindama brangiausiai pasaulyje kainuojančios kompanijos vardą (625 mlrd. dolerių). Šią savaitę ji pasiekė ir istorinį pasaulinį rekordą pagal kapitalizaciją, anksčiau priklausiusį „Microsoft“ (621 mlrd. dolerių 1999 m.).

Analitikai prognozuoja ir tolesnį kompanijos augimą – tikslinė kompanijos vertybinių popierių kaina artimiausiu metu, „Nasdaq“ duomenimis, yra 750 dolerių.

Dabartinis akcijų vertės augimas pirmiausia susiję su gandais apie rugsėjį  pasirodysiantį naujo modelio išmanųjį telefoną „iPhone“ , spalį – kompaktišką planšetę „iPad“, taip pat kompanijos kuriamą naują televizinį produktą, kuris gali pasirodyti kitų metų pradžioje. Be to, investuotojų pritarimo sulaukė ir finansinė T. Kuko politika – rugpjūtį pirmą kartą nuo 1995 metų pradėti mokėti dividendai.

T. Kukas ne toks puikus oratorius kaip S. Džobsas. Tačiau kompanijos, garsėjusios ypatingu slaptumu ir geležiniais reikalavimais personalui bei partneriams, įvaizdis pradėjo gerėti. Viena iš pirmųjų T. Kuko iniciatyvų – labdara. Be to, gegužę pradėtos gerinti darbo sąlygos kinų gamyklose „Foxconn“, kur renkami „iPhone“ ir „iPad“.

Kad ir kaip ten būtų, anksčiau ar vėliau „Apple“ teks imtis naujos revoliucijos, nes daugybė konkurentų nesnaudžia. T. Kukui teks įrodyti, kad jis geba nenuleisti S. Jobso iškeltos kartelės.

 

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »